Cordyceps sinensis

 

Neboli housenice čísnká je vzácná houba, kterou čínská medicína zná už 4 tisíce let, akorát ještě do nedávna byla díky úžasným účinkům výsadou pouze čínských císařů a jejich vyvolených. K nám do Evropy se dostala až v 18 století.

Objevili ji pastevci Jaků, kteří odhlalili, že stáda, která měla v trávě housenici, byla zdravá a více odolná vůči okolním vlivům, jednoduššeji i více se množila a byla klidnější než ostatní stáda.

Základní hesla u Cordycepsu jsou

ENERGIE, včetně té sexuální, podpora psychiky, IMUNITAdetoxikace, ledviny, PLÍCE, HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA, játra, cholesterol a tuky v krvi ♥

Mějte energii na to, co je pro vás důležité...

Čínská medicína tuto houbu používá jako prostředek proti stárnutí, posílení imunity, nervové soustavy a mozkových funkcí, Také jako podpůrný prostředek i vpřípadě zánětů a nekontrolovatelného buňěčného množení.

Podle čínské medicíny posiluje ledvinový jang, což souvisí s naším libidem. Podává se u sexuálních problémů i problémů s plodností.

Vzhledem k tomu, že zahřívá jang, lze cordyceps použít jako podpůrnou léčbu u chronických zánětů močového měchýře a při snížené funkci štítné žlázy.

Pro své antibakteriální účinky,je označován jako přírodní antibiotikum.

Má výrazné antivirové účinky a doporučuje se vyhořelým (nejen) manažerům, protože se používá u různých stavů únavy a vyčeprání.

 

Používá se i jako doplněk terapie u lehčích forem depresí a úzkostí, nebo při stresovém zatížení. Cordyceps výrazně posiluje imunitu a zvyšuje odolnost organismu vůči virům a bakteriím, a to jak na fyzické, tak na psychické úrovni.

Využívají ho i sporotovci a lidé v zátěži, kteří chtějí zvýšit svůj výkon a zkrátit dobu regenrace. Zlepšuje průtok krve a zvyšuje příjem kyslíku až o 15%. Taky se používá u léčby různých kardiovaskulárních problémů, a podle čínské medicíny podporuje kromě ledvin i plíce, takže pomáhá při různých respiračních onemocněních a nachlazeních horních cest dýchacích.

Obsahuje nukleosidy, d manitol, glukany, terpenoidy a spoustu vitamínů minerálů, aminokyselin.

Hlavní látkou jsou polysacharidy, které aktivují náš imunitní systém, dále obsahuje adenosiny, z nichž nejvýznamější je cordicepin.

Glukany cordycepsu stimulují v bílých krvinkách imunitního systému pohlcování cizorodých organizmů a tím se tělo zbavuje nežádoucích látek.

Při užívání housenice dodáme do těla i vitamíny B1, B2, E, K a dokonce i vzácný B12, omega mastně kyseliny a klíčové aminokyseliny pro regeneraci buněk

V Číně tuto houbu volili u 200 onemocnění nejen pro její účinek, ale také proto, že její pravidelné a dlouhodobé užívání nemá nežádoucí účinky.

 

Pokud jste dočetli až sem, možná si říkáte WOW, to chci vyzkoušet, pak stačí kliknoutHousenice čínská, která byla kdysi považována za housenku, protože cizopasí právě na housenkách vysokohorských motýlů je opravdu poklad, který našemu tělu pomáhá ve spoustě oblastech, ale je zásadní její kvalita a zpracování.

Existuje až 300 druhů cordycepsu sinensis, nejznámější jsou CS 1 až 4, nejlepší právě CS4.

Housenice čínská se často kombinuje i s jinými látkami, kdy vzájemně násobí nebo doplňují své účinky, častá kombinace je ze ženšenem.

I já mám svou oblíbenou kombinaci, na kterou nedám dopustit a díky níž se cítím fit & fresh a proto se nebojím vám ji upřímě doporučit. 

Reference našich zákazníků

Měla jsem hodně stresové období, téměř celý den jsem měla křeče v břiše a můj vyoperovaný žlučník tomu moc nepřidal (chudáci játra). Ze začátku jsem tomu nevěřila a nedávala jsem mu velkou šanci. Po týdenním užívání však nastal velký šok. Křeče se objevovaly jen 1-2x denně, a někdy vůbec, stresové situace jsem začala zvládat s nadhledem - bez nervů. Měla jsem víc energie a cítila se šťastnější. Teď ho užívam necelý měsíc a křeče téměř ustaly a energie je pořád, a jako bonus mi zmizely pigmentové skvrny, s kterými jsem se trápila skoro 2 roky. Jediné co mě mrzí je, že jsem ho nezačala brát už dřív. Děkuji Luci
Simča 31 letmaminka na mateřské dovolené
Musím říct ze jsem skeptik ke všemu, ale k mému údivu můžu znovu řídit za šera nebo při setmění. Dříve jsem s tím měl docela problémy, jelikož jsem neviděl. Teď můžu bez problému si i rozsvítit i v autě a jedu dál:-) co se týka zdraví , musím říct že je to paráda. Dřív mě složilo kýchnutí od souseda a teď? Teď mi to vůbec nevadí. Cítím se lépe i po duševní stránce, nejsem tak protivnej a napjatej.
Michal, 28 letoperátor výrobní linky
Já jsem začala být brzy o poznaní míň nervózní. Měla jsem téměř okamžitě vice energie. Dřív jsem bývala hned nemocná a najednou rýmu v pohodě ustojím. A jestli to není jen po šamponu, tak se mi dost zlepšily vlasy. Méně mi vypadávaji a jsou na pohled zdravejší
Veronika, 27 letobchodnice ve financích
Největší změnu a posun vidím v nárustu energie. Dřív jsem byla schopná doslova prospat celý den a stejně jsem byla pořád unavená. Teď se probouzim ráno opravdu svěží, dokonce i časně rano a to nepotřebuji ani budík. Srovnal se mi naprosto rytmus spánku. Další velký posun vidim na psychice, jsem naprosto vyrovnana a pomalu už nevím, co je to mít špatnou náladu.
Simča, 29 letpodnikatelka
Když jsem začal užívat housenici tak zhruba do týdne jsem nepotřeboval prášky na pálení žáhy která mě pálila jinak každé ráno , další problém byl se žlučnikovymi kameny, měl jsem jít na operaci, jelikož jsem měl zlucnikove záchvaty co týden . Od té doby nic, do dnes jsem na žádné operaci nebyl a dietu taky nedržím.
Robert, 34 letobchodník
Když jsem se dokopala k pravidelnému užívání, zpevnily se mi nehty, méně padaly vlasy. Přestože jsem procházela velmi náročným obdobím, měla jsem pořád hodně energie.
Lucka, 33 letwww.montessorihracky.cz
Síla housenice mě překvapila. Nikdy mi nic nebylo, myslela jsem si, že jsem zdravá. Dva dny v posteli mě vyvedly z omylu. Tělo si odpočinulo, vyčistilo a mně je od té doby krásně a mám spoustu energie.
Eva, 30 letreferentka
  • Mohu mít dostatek energie i na podzim, kdy všichni smrkají a jsou unavení?
  • Pomáhají vítamíny a potravinové doplňky našemu tělu? 
  • Jsou všechny doplňky stejné?
  • Jíte zdravě a přesto vám chybí energie? 
  • Potřebuje naše tělo rybí tuk a probiotika? Jakou roli hrají v našem těle a jak se v nich orientovat?