ENERGIE V MATEŘSTVÍ

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

ENERGIE V MATEŘSTVÍ ❤

MATEŘSTVÍ JE NEKONČÍCÍ JÍZDA, která přináší nádherné láskyplné chvíle, ale také spoustu výzev. Vyžaduje naši pružnost ke změnám a objevování toho, jak to potřebujeme my i rodina a to vše vyžaduje naší energii.
Připravily jsme pro Vás sérii videí, která Vás podpoří na Vaší cestě od těhotenství, přes rané mateřství, až do okamžiků, kdy Vaše děti již odrostly plenkám, ale stále Vás potřebují. 

❤ Jak se naladit na radost v každodennosti?

❤ Jak se naladit na své tělo, aby pro mě bylo zdrojem síly a energie?

❤ Jak se jednoduše orientovat v tom, co v těhotenství jíst a co vynechat?

❤ Když přijde miminko na svět, jak se nešidit a jíst zdravě, ale jednoduše na čas i přípravu?

❤ Kontaktní rodičovství a sebeláska - lze to spojit?

Zadejte Vaší oblíbenou e-mailovou adresu a já vám na ní budu následujích 5 dní denně posílat podporující videa a bonusy

“Matky a děti mají zcela vlastní kategorii. Není silnějšího pouta na celém světě. Není jiné lásky tak okamžité a odpouštějící.”

Gail Tsukiyama, americká spisovatelka -

JAKÁ TÉMATA NA VÁS ČEKAJÍ?

 • Výživa v těhotenství
V období těhotenství ženu velmi ovlivňuje to, co jí a zda má dostatek všech potřebných látek a vitamínů pro sebe i miminko. Zásadní je konzumace pestré a rozmanité stravy. Co je dobré v tomto období do jídelníčku zařadit a čemu se raději vyvarovat se dozvíte ve videu. Povím vám také o tom, jaký vliv měla strava na moje dvě těhotenství a co nového mi to do života přineslo.  
 • Energie počátku
Život vnímám jako nádherný dar a vážím si naší schopnosti tento dar předávat. Uvědomuji si sílu a velkou odpovědnost žen za ta maličká stvoření, která přivádíme na svět. 
 
Během těhotenství si představujeme jak budeme držet malého drobečka v náručí, jak sej k sobě budeme tisknout a jak nám to celé změní život. Ale již během prvního trimestru mohou přijít chvíle, kdy nám není dobře, máme různé zdravotní obtíže, snažíme se jíst zdravě, někdy jíme cokoliv v sobě udržíme a zjišťujeme, že ta malá fazolka v nás si bere potřebné živiny z našeho těla bez ohledu na naše vlastní potřeby. V následujícím období šestinedělí a péče o dítě zjišťujeme, že jsme výrazně unavenější, slabší, bez energie.
 
Kdy jindy než v tomto období je potřeba mít tělo vyživené, v plné síle a energii?
 • Kontaktní rodičovství a sebeláska
Jaké jsou principy Kontaktního rodičovství a kde jsou jeho pastičky? Jak se sytit sebeláskou, když mám pocit, že poslední volnou minutu jsem měla tak před sto světelnými roky? 
Skvělá zpráva je, že to jde a že nemusíme být dokonalé… Cesta je jinde a my jsme její tvůrkyní… Smekám před odvahou každé ženy, která zůstává otevřená, i přes všechna zranění a životní výzvy.
 • Píseň síla ženy
Tato píseň Tě podpoří ve znovuobjevení a utvrzení své síly, v probuzení. Bohyně v Tobě... Této písni soukromě říkám šamanská, je nespoutaná a velmi silná. Součástí jsou i podpůrná prohlášení - manifesto ženy.  Skladba se potkala s velkou oblibou nejen u žen, ale také u mužů a  věřím, že její kouzlo zapůsobí i na Tebe a Tvůj život. Vem si svou sílu zpět do svých rukou. Píseň Síla Ženy Tě k tomu inspiruje.
 • Vyhoření na mateřské
Různé směry, různé rady, navíc do toho vstupuje další element - naše dítě, které to mnohdy vidí jinak než my i všechny ty rady, a my se tolik snažíme... ach jak ta snaha vyčerpává... a najednou se dotkneme momentu, že takto už fakt nemůžeme dál... Je to moment kdy to můžeme vzdát nebo jít do změny... Jenže jak? Jak ustát tlak okolí, ale především sebe samé? O tom jsme si povídaly s Kristínkou Neubertovou Zemánkovou, porodní bábou, psycholožkou a mámou třech dětí, a především skvělou ženou s krásnou energií, se kterou pohladí každé setkání.
 • Ebook 5+1 návyků pro vaši domácnost
V ebooku naleznete mých 5+1 nejoblíbenějších návyků pro Vaši domácnost, se kterými už nebudete mít pocit, že neustále jen uklízíte. Vaše domácnost se promění v místo, které budete milovat.
To, jak vnímáme péči o domácnost, velmi úzce souvisí s naší vnitřní energií. Jako mámy chceme vytvořit domov, ve kterém se celá rodina bude cítit dobře. Často ale sklouzneme k představě, že musíme mít doma vše do puntíku dokonalé. Pak se také může snadno stát, že je pro nás péče o domácnost spíše stresem než radostí. Načerpejte inspiraci, jak si postupně z domácnosti vybudovat místo, které vám energii bude dodávat a ne brát. 
 • Ve svém těle doma
Jako ženy a mámy klademe na své tělo často velké nároky. Chceme aby fungovalo a dobře vypadalo. A přitom se k němu často chováme jako k „cizímu“. Popovídáme si o tom, jak se vrátit do svého těla a jak o něj pečovat, aby nám opět proudila energie a my se ve svém těle cítily dobře. 
 • Jak jíst zdravě a vyváženě v mateřství
Ve videu se dozvíte, jak je možné jíst pestře, rozmanitě a vyváženě i v období raného mateřství. Dozvíte se praktické tipy jak vařit zdravě a nestrávit při tom celé dny v kuchyni. Představím vám své postupy a zjednodušení pří přípravě jídel tak, aby pro vás vaření nebylo povinností ale radostí. 
 • Ostrůvky radosti
Absolutní většina žen v roli mámy se nám při konzultacích svěřuje,  že čas pro sebe je luxusním zbožím. Často vynakládají energii na chod domácnosti, péči o děti, partnera, práci a den má pouze 24 hodin. Našimi průvodci se tak stávají vyčerpání, podráždění či zoufalství. Pojďte načerpat inspiraci k tomu, jak si vytvářet ostrůvky radosti a energie v každodenním životě a být zase samy sebou rády.
 • Vnitřní síla ženy
Jsou momenty v našem životě (a v našem mateřství snad ještě znásobené) kdy zapomeneme na to, že být ženou je výsada… 
Znáte ten citát, že žena by měla ležet na sofá a vonět? 🙂 
Toto video Vás popoří v tom uvědomit si svou sílu,  uvidět ve své zranitelnosti svůj dar a naladit se na svou autenticitu a na to, že jste dokonalá už dnes, přesně tak jak jste v tento moment. Buďte svou nejlepší přítelkyní 
 • Desátý princip Kontaktního rodičovství - jak na rady zvenku
Protože v období těhotenství a mateřství dostávame ty "nezjaručenější", ale zároveň často nevyžádané rady. Protože je to někdy velmi bolavé téma, hlavně pro nás mámy, mám pro vás tipy jak na tyto rady reagovat. Jaký rozdíl je mezi střetem potřeb a střetem hodnot a lze s takovým střetem něco udělat s laskavostí a vzájemným respektem?
 • Ebook tipy na aktivity a tvoření s dětmi
Kontakt s přírodou a láskyplný vztah ke všemu, co nám planeta nabízí, vnímáme jako důležitou součást našeho života, a právě proto jsme se rozhodli v rámci Dne Země vydat tento ebook.
Chtěli bychom poukázat na podstatná témata vztahující se k naší planetě a přispět k tomu, abyste s dětmi mluvili o důležitosti udržování příjemného prostředí pro ně i další generace.
Věříme, jak říkala paní Marie Montessori, že “co dělá ruka, mysl si pamatuje”, a proto jsme do této publikace připravili různé aktivity, které dají dětem praktickou zkušenost a možnost si osahat jednotlivá témata.

Jak to bude probíhat?

Každý den Vám od nás přijde jeden email s tématem daného dne. 
I pokud budete mít pocit, že se Vás téma zrovna netýká, otevřete odkaz a pusťte si video (nebo hlas) třeba při vaření, uklízení, nebo venku na procházce, když bude vaše mímo spát. 
Mohou Vám totiž zapadnout puzzle do vaší skládanky a tím se otevřít nové obzory. 
 
Nemáme pro Vás úkoly, pouze inspiraci a Vy samy rozhodnete, co s Vámi rezonuje a co do svého života zavedete.
 
Videa i další dárky Vám zůstávají už navždy! 
 
Jsem ráda, že tu jste a máte chuť objevovat dary mateřství ve své síle.
 
S láskou Lu

Zadejte Vaší oblíbenou e-mailovou adresu a já vám na ní budu následujích 5 dní denně posílat podporující videa a bonusy

KDO PRO VÁS VIDEA PŘIPRAVIL?

Lucka Ratajská

Jsem přesvědčená, že je to právě energie, která nám v životě dává chuť objevovat, tvořit, měnit, radovat se, milovat se a využívat svůj potenciál naplno. A mnohdy ne proto, že něco skvěle klape, ale navzdory tomu, že to zrovna není úplně ono.
 
Jsem máma dvou bytostí, které nádherně zapadají do mé mozaiky objevování sebe samé. Ať už tím, jaké výzvy přinášejí, svou autentičností a bezbřehou radostí z objevování nového, nebo silou, jakou se staví za to, co cítí.
Jsem šťastnou partnerkou a manželkou muže, který mě v tomto objevování podporuje a sám se skrze něj proměňuje.

Denisa Jaukerová

Jsem mámou dvou malých dětí a zakladatelkou projektů Mama ManagementEnergie Mámy a ambasadorkou Energie v životě. Mým záměrem je ukázat maminkám, jak pomocí hravého plánování a organizace domácích povinností žít život plný energie bez zbytečného stresu, s časem na sebe i své zájmy. Fascinuje mě, co všechno má vliv na naši energii, a jak s ní můžeme krásně pracovat, i když jsme maminkami. V rámci svých projektů vytvářím také nejrůznější plánovače do domácnosti, ale i osobní a rodinné.

Marcela Hrdá

Jsem spokojenou ženou, manželkou a maminkou dvou holčiček. Fascinuje mě samouzdravovací schopnost našeho těla a síla našich myšlenek. Věřím v přírodní moudrost, naši zodpovědnost za naše zdraví, lidskou laskavost, radost a lásku. Více o mě najdete na mém facebooku.

 

Zdenka Motáčková

zpěvačka, textařka

 

Mou celoživotní vášní je zpěv. V rámci projektu Léčivá síla hudby a slov  tvořím písně a podporující, motivační nahrávky s afirmacemi a  meditacemi, zaměřené na různá životní témata. Jsem také autorkou  motivačního CD pro ženy s názvem K SOBĚ. Více najdete na www.lecivasilahudbyaslov.cz

 

Kristina Neubertová Zemánková

Jsem porodní bába, psycholožka a především máma tří dětí, dospívající dcery, synka školáčka a synka batolátka. Věnuji se péčíio ženy (zejména ty těhotné, rodící a kojící) a svou rodinu. V současné době jsem na rodičovské dovolené a to mě inspiruje k hlubšímu zamyšlení nad úskalími, které toto období přináší. V naší rodině jsme si už vyzkoušeli různé modely péče o děti, jedno období byl například na rodičovské dovolené i můj muž. Mé myšlenky nyní směřují k tomu, jak to udělat, aby se toto krásné a zároveň velmi náročné období dalo prožít s lehkostí a radostí. Jak jako matka či otec obstát ve světě a sama před sebou v době, kdy se rodiny rozbíjí, výkon je mnohdy na prvním místě, kdy různé výchovné styly diktují naprosto protichůdné postoje k dětem, kdy zapomínáme moudrost předků a stojíme před výzvami, které před nás klade pokrok. Jak žít pomalu a plně, jak neztratit sama sebe při naplňování potřeb dětí, jak najít místo pro své potřeby a slůvko NE. Kde čerpat sílu a jak si dovolit nepodávat výkony a nebýt dokonalá. Kde najít čas pro sebe, partnerství a jak skloubit rodinu a práci...

www.strom-zivota.net

Niky Melia

Mé moto je: „ Spadnu! Vstanu! Narovnám korunku! Jdu dál!“. Nepotřebuji být dokonalá a bez chyb, ale vědět, že jdu správným směrem a umět se k němu vrátit. Jako žena, tvůrkyně, partnerka, máma dvou malých bytostí, průvodkyně žen…

Miluji život  se všemi jeho poklady i zkouškami a myslím si, že k tomu je třeba být sama sebou a mít dostatek energie. A proto jsem vytvořila projekt Umělkyně života a stala se ambasádorkou Energie v životě! Provádím ženy na jejich cestě zpátky k sobě a k jejich energii.

Lucka Bednářová

Jsem ženou, milující manželkou a maminkou dvou úžasných dětí, které jsou mi největšími učiteli a každý den mě učí žít tady a teď. Baví mě objevovat samu sebe, nová jídla a způsoby zdravého vaření. Provázím a podporuji ty, kdo chtějí své stravování a životní styl změnit v souladu se svým tělem i duší a získat zpět svoji energii. Proto vznikl projekt Sobě naproti, který se krásně doplňuje s projektem Energie v životě, jehož jsem ambasadorkou."

Lucie Tamašová

Jsem mámou dvou božských dětí a zakladatelkou eshopu MontessoriHracky.cz, kurzů Montessorikurz.cz a neziskové organizace Centrum Dialog. Věřím v obrovský dětský potenciál a vliv naší výchovy a vzdělávání na jeho rozvoj. Dělá mi radost dávat rodičům a učitelům příležitosti, inspiraci a přístup k informacím, které mohou pomoci nejen jejich dětem, ale i jim samotným.

 

Lucie Harnošová

Jsem máma dvou dcer, autorka projektu Alchymie ženy a také nadšená propagátroka kontaktního rodičovství.  Mým záměrem je propojovat moderní poznatky s šetrným způsobem života a také inspirovat v oblasti osobního růstu a výchovy dětí. Na svých kurzech rodičům přibližuji výhody láskyplného a respektujícího přístupu. Děti nepotřebují, abychom je vychovávali a "předělávali". Naopak je třeba naučit se vnímat, jaké signály nám dávají, protože to jsou velmi moudré bytosti, od kterých se můžeme lecčemu přiučit. Děti jsou pro nás velkou příležitostí ke změnám a osobnímu růstu a zároveň také velkou nadějí pro celou Zemi. 

 

“Mateřství mě v mnoha ohledech zklidnilo. Naučíte se vypořádat s krizemi. Řekla bych, že se ze mě stal žonglér. Všechno je to velký cirkus a nikdo, kdo mě zná, nevěří, že bych to zvládla, ale já to občas zvládám.”

- Jane Seymour -