O NÁS

O nás pro vás

Jsme Lucka a Ondra Ratajský, učíme se nebrat sebe ani život tolik vážně. 

Někdy to jde ztuha a udělali jsme proto v životě už hodně velkých kotrmelců.
 
Máme za sebou zkušenost z korporátní firmy, kde jsme byli kolegové a společně nám to opravdu klapalo. Tvořili jsme projekty a dosahovali výsledků. Byli jsme ve výběru TOP zaměstnanců, dostávalo se nám ocenění a tou dobou to pro nás hrálo velkou roli. Dnes už se na tuhle etapu díváme jinak, ale přesto nám přinesla mnoho dobrého a pomohla nám dospět do místa, kde se nacházíme dnes. A o tom bychom vám rádi řekli trochu víc. 

Lucka

Hodně se začalo měnit, když nám do života přišel syn a vše nabralo jiné grády. Nešlo pouze o to, že jsme museli úplně nově fungovat, ale měnit jsem se začala i já sama. Otevřelo se najednou tolik nových prostorů, které jsem si dovolila po dlouhém rozkoukávání opatrně prozkoumávat. 
Začala jsem pak stále častěji vysílat do života prosbu, abych našla své poslání. Už jsem nechtěla jenom pracovat a zabývat se sama sebou. Přála jsem si vytvářet hodnoty pro svět… Dovolila jsem si být snílek a přála si to opravdu ze srdce.
 
Ale pozor!!! Měli bychom být připravení na to, že přání se už neptají nazpátek, ale začnou se plnit.
 
Působila jsem jako lektorka Kontaktního rodičovství, přemýšlela o doprovázení k porodům, pustila se do studia Montessori institutu, tvořila zdravé recepty a řešila, že jsem unavená jak já, tak můj manžel a nechtěla to tak. Cítila jsem, že tak to být nemá. Nechtěla jsem dětství svých dětí pouze přečkávat a poté to doklepat do důchodu.
 
JÁ JSEM CHTĚLA ŽÍT. CHTĚLA JSEM BÝT ŠŤASTNÁ, RADOSTNÁ, ZÁŘIVÁ, MILUJÍCÍ I MILOVANÁ. ZAMILOVANÁ DO SVÉHO ŽIVOTA A VŠEHO, CO SE V NĚM DĚJE.
A jak jsem v tom procesu do hloubky vyživila nejprve své tělo doplňky a kvalitní stravou, začal vznikat projekt ENERGIE V ŽIVOTĚ. Ten pomáhá dalším lidem, aby zvedli svou energii a radovali se z každého dne.
Cítím to tak, že energie do našeho života vplouvá mnoha kanály a pokud je některý ucpaný, tak prostě nemůže proudit.
 
"Já doporučuji začít kanálem „vyživení těla“. Když se totiž v našem těle rozproudí energie, může se tělo nadechnout a postupně je možné začít uvolňovat a pročišťovat i další kanály. A pokud potřebujeme na některých kanálech pracovat o něco intenzivněji, máme na to dostatek energie a můžeme se do toho konečně pustit."
 
A pokud už jsme se do zvyšování své energie již pustili jinou cestou, třeba tou sebelásky, tak vyživením svého těla můžeme vše krásně posunout o několik levelů nahoru.
Protože vidím veliký poklad ve své rodině a moc mi záleží na tom, jak se doma spolu máme, zapojila jsem se také do projektu MÁMY A DCERY Lucie Harnošové. Doprovázela jsem pobyty a podílela se na vzniku verze pro „Mámy a mini dcery“.  Myšlenka na pobyty i pro mini dcery vznikla proto, že jednu takovou mini dceru mám doma. Všechny pobyty byly ale až pro starší holčičky a já nechtěla čekat na “až pak”. Svou formou jsou pobyty pro „Mámy a mini dcery“ u nás v republice asi jedinečné. Nyní pod Lucky záštitou pořádám pobyty pro „Mámy a dcery“ a „Mámy a mini dcery“.
 
Pobyty bývají nádherné a efekt téměř okamžitý. Naladění se na sebe, vypuštění vzájemného napětí, které si v každodenním kolotoči po milimetrech střádáme, stejně jako užívání si okamžiku TEĎ A TADY. Chvíle z pobytů v nás pak žijí i dál. Naše Mínuška o nich mluvívá ještě několik měsíců p pobytu a vždy se těší na další. 
A pak je tu ještě projekt Alchymie ženy, který mi do života přišel nečekaně a přitom v pravý čas. Témata kurzu jsou mému srdci blízká a jejich podání ještě bližší. Naskytla se mi možnost podílet se na vzniku důvěrného kruhu mnoha žen, které se díky společným tématům sbližují a sdílí příběhy i podporou, kterou bych přála úplně každičké ženě. Ženě, co se touží probudit, být autentická, zářivá a sama sebou. Spolupracovat na tomto projektu je pro mě velká čest, která mi do života přináší netušené rozměry.
 
Nevím, jestli jsem byla připravená na splnění svého přání být světlem pro dnešní svět a dělat věci s přesahem. Ale projekt Energie v životě pořád roste do obrazu, který mě obrovsky těší. Projekt Mámy a dcery má veliký přesah do našich životů a rodin a Alchymie ženy je koncept, který mě uchvátil svou silou a službou pro dnes už stovky žen. Ženské kruhy, pobyt pro ženy a retreaty u nás nebo na Bali jsou nádherným vyústěním toho všeho.

Ondra

I u mě přišla změna s příchodem syna na svět. Byla pozvolnější než u Lu, já jsem měl svou představu o tom, že pro mě se toho tolik nemění, a té jsem se pokoušel nějaký čas držet. Pravda byla taková, že se měnilo vše. Myšlenka na společné podnikání vznikla velmi brzy po příchodu syna na svět, ale tou dobou byla jenom moje, Lu o ní nechtěla ani slyšet. A já jsem zase věděl, že to tak jednou bude, i když jsem tehdy netušil, jakým směrem se naše podnikání bude ubírat. 

Tím, že jsem se držel své myšlenky, že můj svět se příchodem dítěte tolik nemění, jsem si ani nevšiml, jak jsem stále víc a víc nespokojený. Z práce jsem se vracel otrávený a nic se mi nechtělo. Už ani ta práce mi nešla tolik jako dřív.

Když Luci přišla s myšlenkou hloubkové výživy pomocí doplňků, asi jsem si ani nic nemyslel, protože jsem jí v tomto hodně důvěřoval. Efekt doplňků byl naprosto skvělý. Nejenže se mi opět vrátila nálada do života a neusínal jsem s dětmi, ale postupně se mi začalo měnit i myšlení a došlo mi, že ve starých kolejích už dál fungovat nechci. Protože se hodně změnilo a změnil jsem se i já. 

Posunování po korporátním žebříčku už mi nepřišlo tak sexy, chtěl jsem být víc a víc s rodinou a být svobodný… dělat co mě opravdu baví a dává smysl.

Jenže většina změn nepřichází ze dne a den.

Začali jsme podnikat v síťovém marketingu já zůstal nadále zaměstnaný, což vedlo ke stále většímu vnitřnímu rozpolcení. Moje hlava mi dávala argumenty “jistoty”, ale moje srdce volalo tak dlouho po svobodě, až to bylo neúnosné a z práce jsem odešel. Musel jsem překonat velkou řadu vnitřních mýtů, zaběhlých schémat a strachů, ale nešlo to jinak. 

A znovu vše bylo nové… ne vždy jednoduché, ale nikdy jsem nebyl šťastnější. 

Díky tomu všemu dneska víc a víc dělám to, co mě baví a dává mi smysl pro dnešek i budoucnost.

To, co mě v zaměstnání bavilo, bylo pomáhat lidem, aby byli úspěšní a chci v tom pokračovat dál. V síťovém marketingu můžu lidem předávat svoje dosavadní zkušenosti a pomáhat jim, aby si vybudovali své podnikání, které dává smysl.

A online marketing mě baví už víc jak dva a půl roku. Spoluvytváření úspěchů druhých lidí a posouvání jejich hranice komfortní zóny ve mně znovu a znovu rozdmýchávají radost a hravost, která je v online prostředí klíčem k úspěchu. I tady, stejně jako u síťového marketingu, je spojovací linkou úspěch lidí okolo mě. Ten přináší uspokojení a pocit úspěchu i mně samému. 

Máma víkendy vyústily v pořádání Táta víkendů, protože když holky přijely z prvního víkendu šťastné, pohodové a naladěné na sebe, tak to ani jinak nešlo. Samuelek sám vymyslel, že by chtěl víkend pro kluky a já jsem dneska moc rád, že jsem se toho nápadu chytil, protože jsou to jedinečné a neopakovatelné chvíle.

NAPSALI O NÁS

Práci jsme milovali, až nás unavila. Jak dnes podnikají ambasadoři Ondra a Lucka Ratajský?

CELÝ ČLÁNEK

Podnikání nás stmelilo a vrátilo nám energii do života, říkají manželé Ratajští

CELÝ ČLÁNEK

Podnikání v páru očima manželů Ratajských. Plusy vítězí na celé čáře.

CELÝ ČLÁNEK

Ondřej Ratajský: Jistotu jsme vyměnil za svůj splněný sen a nelituji!

CELÝ ČLÁNEK

Jak pracovat se svou energií a kam ji vkládat, aby se nám to správně vracelo?

CELÝ ČLÁNEK