Buď královnou svého života

Milá, 

Říjen. To je můj osobní měsíc. Měsíc, kdy jsem se narodila. Téma, které nese, je BUĎ KRÁLOVNOU SVÉHO ŽIVOTA, a to přeji každé jedné z nás.

Jak si takovou ženu představuješ? Máš ve svém okolí nějakou? Pojďme se spolu vydat na cestu, kdy uzříme a uvěříme, že každá jedna z nás královnou může být. 

Říjnová příroda nabízí celou paletu barev a já miluji toto období trávit v přírodě. Ač jsem již dosáhla věku královen, pořád miluji sbírat kaštany, na každé procházce zvednu nejeden nádherně zbarvený list, miluji s dětmi pouštět draky, mám dětskou radost, když můžu šoupat nohama v popadaném listí.

Odevzdej se proměně a přijmi proměnlivost života.

Někdo by snad mohl navrhnout, že toto nejsou kvality královny. Královna by se měla přeci chovat přiměřeně svému věku. Já to vnímám právě naopak. Mám moc ráda, když se lidé neberou až tak vážně, dokážou mít dětskou radost a radovat se z každodenních maličkostí, které tvoří náš život.  

Královna by měla být moudrá. Souhlasíš? Co to ale je, jak se pozná, že je moudrá? A kdo je moudřejší než naše Matka Země? Pozorováním okolní přírody si můžeš více uvědomovat pomíjivost života. Inspiruj se venku a odevzdej se proměně a přijmi proměnlivost života. Co platí dnes, může být už zítra zase jinak. Uvolni se do toho a dýchej. 

Stejně tak jako stromy pouštějí v tomto období listy, aby šetřili svou energii na další období a stahují mízu do svých kořenů, tak i Ty máš teď ideální možnost pustit, co Ti už neslouží.  Pomalu a postupně pouštěj minulost a nelpi na ni, ztiš se a oceň, co jsi díky ní  získala. Pokud to cítíš, oplakej, co odchází.

Nalaď se na své předky a vrať se ke svým kořenům. Jak to máš se svými předky? Ať byla Tvá životní cesta jakákoliv, poděkuj jim, že tady můžeš být, že Tě inspirovali nebo naopak ukázali, že je potřeba začít tvořit život jinak. Věř, že vše se děje pro Tvé dobro. Nevěříš? Možná jen zatím nemáš celý obraz. 

Přijmi, oceň a pochop zkušenosti, které Ti život daroval.

Je čas zastavení. Podívej se na jednotlivé etapy, kterými jsi v průběhu roku prošla, přijmi, oceň a pochop zkušenosti, které Ti život daroval. Oceň se. Ať už za to, jaká jsi, nebo za to co a jak tvoříš. Dovol si vychutnat a zažít úspěch. 

My rozhodujeme o našem životě. Celý život vyvažujeme a hledáme rovnováhu. Od začátku roku jsi dostala řadu tipů, jak se naladit na samu sebe. Nyní nastává čas, abys zpomalila, vrátila se do nitra a naslouchala své duši, zda zpívá spokojenou písničku. Zklidnit svou mysl a soustřeď se na vše hezké, inspirující a vyživující. Prožívej vděčnost za hojnost v každodennosti. Povol a důvěřuj, že život se děje v Tvůj prospěch.

Pokud procházíš náročnějším obdobím, věř, že ač teď to nevypadá, dříve nebo později pochopíš, proč se tak děje. 

NEDĚJE SE TO TOBĚ, ALE PRO TEBE.

Zralá bohyně Swiza Ti pomůže stát se královnou svého života  

Swiza je archetypem zralé ženy s ohromnou životní zkušeností, která dokáže přijmout a nést velkou zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, ale také schopnost hlídat hranice v prostoru – střežit své království. Je to moudrá žena, která cítí oporu sama v sobě a dokáže ji poskytnout druhým. Umí přijímat a moudře spravovat své království – rodinu, domov, podnikání. To, čemu zasvětila svou plodnou energii, by jí nyní mělo vracet energii zpět. Je také patronkou správné volby. Nenechá Tě setrvávat v nerozhodnosti.

Ani tak ani tak, na to nehraju. Vyber si – buď a nebo.”

Říjen doma

Doma to ještě ladíme do energie hojnosti a bohatství. Co si pořídit něco se symbolem královny, s korunkou? Dopřej si i optimistickou oranžovou, která je symbolem jistoty a sebedůvěry. Je též barvou naši 2. sakrální čakry, která je sídlem našich emocí a vášní. Doma ponechej i stále zemitou a přírodní hnědou – barva klidu a trpělivosti. Nech se inspirovat barvami přírody. Teplé tóny žluté a červené jsou též na místě.

Vyrob nebo pořiď podzimní dekoraci. Věřím, že když se rozhlédneš po okolí, objevíš nekonečné množství inspirace.  

Na co se můžeš sama sebe v říjnu zeptat?

Mám svůj život ve svých rukách?
Dokážu přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí?
Dokážu pouštět to, co mi už neslouží?
Dokážu se ocenit? 
Mám důvěru v lidi?

Milá, už jsi ve fázi, že zpomaluješ a pomalu se uvnitřňuješ a volá si Tě trávit více času doma? Uvař si čaj, nastav své tělo a tvář posledním hřejivým paprskům slunce a nech na sebe působit to, co sis právě přečetla. V Klubu Energie v životě kráčíme tématem po malých krůčcích. Pokud vnímáš, že uvítáš inspiraci, srdečně Tě za námi zveme tudy….

Klubu Energie v životě téma „Buď královnou svého života“ propisujeme do našich životů ještě mimo jiné za podpory Tradiční čínské medicíny v podání Lucie Turečkové, Slovanských run díky Radce Kerpanové, rostlinných bytostí díky Klárce Stachové, jógy s Jani Daňkovou a mandalkami kola roku od Dani Brožové. 

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, Cyklu Niterní radosti, ženských kruhů a konzultací. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především Zuzana Ráčková a její podání Kola roku a slovanských bohyní, dále  „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.  

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře