Rozzáření světla tvůrkyně

Milá,
vítej v novém roce. Chtěla bys to vědět, jaký bude? Já kdysi toužila, aby mi někdo řekl, co mě čeká, ale neměla jsem nikdy odvahu nikam zajít. Co když mi řeknou něco, co se mi nebude líbit? Co když k věštbě budu směřovat “cíleně” své kroky? Byla jsem jednou jedinkrát u kouzelné paní, asi 3 roky zpět a letos by se mělo lehce poodhalit, zdali a jak se její slova naplní. Nelpím na ních, čas od času si na ně vzpomenu a pousměji se.

Díky kráčení s Energií v životě si při psaní tohoto článku uvědomuji, jak se mi postupně daří více a více žít slova z knihy Žena v proměnách roku od Aleny Naďové, která byla pro mě velkou inspirací při psaní mých článků v loňském roce. 

Holé stromy bez listí odhalují svou kostru. Vidíme obrysy, tvar a strukturu krajiny, která je ve své nahotě pravdivá, křehká a zranitelná. Stejně jako my. Jasně vnímáme, co jsme vytvořili, a musíme to přijmout takové, jaké to je. Rozeznáváme, co nám už neslouží, a co musíme propustit a odevzdat.

Alena Naďová, Žena v proměnách roku

Začátek roku se v naši kultuře pojí s novoročními předsevzetími, co vše budeme dělat jinak, aby ten nový rok byl lepší než ten předchozí. Pokud to tak taky máš, pojď to letos udělat trošku jinak. Co kdyby byl letošní leden Tvým časem snění? Do akce se pusť až bude narůstat i energie v přírodě. 

V prosinci jsem se nadchla pro jeden roční kurz, který má začít v březnu. Byla jsem opravdu přesvědčena, že je to ten, do kterého potřebuji nutně naskočit. Bylo tam jasné ano a hledala cesty, jak to udělat, abych mohla být součástí skupiny.

Pak se to poskládalo tak, že jsem byla na kouzelné kakaové ceremonii, kde mi při vizualizaci vyvstalo BUĎ TRPĚLIVÁ. A já si slíbila, že si v prosinci a lednu dám prostor právě pro snění, budu si svá přání zapisovat a uvidíme, které semínko zaseji a budu v tomto roce 2024 o něj pečovat. Jdeš se mnou do toho?

A tak pojď i Ty objevit skrytou moudrost trpělivosti a dej tak prostor tomu, abys uviděla, či uslyšela své vnitřní vedení, které Ti ukáže, co bude potravou pro Tvé tělo, mysl i ducha v tomto roce. Kudy se vydat a čemu věnovat svou pozornost. 

Dopřej si čas snění a věřím, že se Ti objeví Tvůj záměr pro tento rok a uzříš potenciál a energii tohoto roku pro TEBE.

Dopřej si čas snění a věřím, že se Ti objeví Tvůj záměr pro tento rok a uzříš potenciál a energii tohoto roku pro TEBE. Pomalu a v jemnosti to na sebe nech působit a sleduj, co je opravdu Tvé, a co je naopak schováno do škatulky “očekávání”, ať už Tvé či okolí. Buď v plné důvěře v nekonečnou víru v život a jeho vedení a měj naději pro nové. Dej čas a prostor tomu, aby se nové v Tobě v klidu usadilo. 

Pousmívám se při psaní tohoto textu. Jak se propisuje to, co píši do běžného života a obráceně. Opět se vracím v myšlekách ke kakaové ceremonii, kdy jsem si vytáhla karta kartu OKO JEHLY – ZÁMĚR.  S otázkou: “Jak si definuješ úspěch?”

Napiš si v lednu, jak bys si přála prožít tento rok, zasni se bez hranic. Neznamená to, že se to vše musí nutně stát. Jednoduše sni. Zůstaň věrná svým touhám. Vžij se u toho do energie bohyně Zory a dovol si rozzářit své světlo tvůrkyně.

Bohyně Zora přináší lekost a hravost

Bohyní ledna je Zora, archetyp dívky dítěte, dívky před první menstruací. Přináší lehkost, hravost, nevinnost a zábavu. Nedočkavě vyhlíží každé ráno, s očima do široka otevřenýma prozkoumává svět. Nepoznamenaná životní zkušeností hledí do budoucna beze strachu, s důvěrou, že nic není nemožné. 

Její esencí je čistota, nevinnost a naděje. Přináší víru – v život, v druhé i v sebe sama. Víru, že vše dopadne dobře. Představ si toto – tma převažuje nad světlem, zásoby ve spíži se tenčí. A ty na procházce najdeš sněženku, která vykukuje ze sněhu – a najednou víš, že jaro přijde.

Zora v tobě zažehla nové světlo, jiskru naděje, že život bude pokračovat. Slav, raduj se, tanči! Ve spojení s touto částí duše jsi tehdy, když přijde originální nápad, nová myšlenka. Je to ten moment těsně předtím, než uděláš krok do neznáma…

Na co se můžeš sama sebe v lednu zeptat?

Dovolím si snít?
Dokážu mít ještě dětskou radost a chuť zkoumat nové věci?
Co bláznivého dnes udělám?
Čeho se bojím?
Co pro mě znamená úspěch? 
Co bych si přála v příštím roce zažít?

Milá, přeji Ti, nechť se Ti daří najít chvilky ticha a času pro snění. Zkoumej svůj život se zvídavou energií bohyně Zory. My se v příštím roce budeme věnovat lince božské obyčejnosti, která bude neobyčejně vyživující. 

V lednu naše téma propíšeme do svých životů ještě mimo jiné i za podpory Tradiční čínské medicíny v podání Luci Turečkové, Slovanských run díky Radce Kerpanové, rostlinných bytostí díky Klárce Stachové  a mandalkami kola roku od Dani Brožové. 

Inspirací při psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, ženských kruhů a konzultací. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především Zuzana Ráčková a její podání Kola roku a slovanských bohyní, dále  „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.  

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře