Bohyní měsíce dubna je Kostroma, patronka ženské krásy a přitažlivosti. Je archetypem mladé dívky, která svoji krásu, přitažlivost a sexualitu teprve objevuje. Učí se, jak svoji sílu a moc využívat v jejich čisté podobě.  Pod vedením Kostromy je ten pravý čas ukázat světu vše, co uzrálo uvnitř nás. Kostroma neztělesňuje nic, co jsme dokázaly nebo čeho jsme dosáhly, je odrazem nás samých, toho jaké JSME.

            Kostroma je druhou bohyní, kterou jsem si vybrala, abych byla její patronkou. Znovu jsem se na chvíli chytla do své vlastí pasti, že jako patronka, musím být „napřed“ a mít všechny kvality Kostromy perfektně uchopené a integrované do života 🙈. Skutečnost je ale taková, že mi její kvality v životě hodně chybí a právě proto jsem si vybrala tento patronát, abych se více ponořila do jejich zkoumání.

Kostroma je patronkou ženské krásy a přitažlivosti.

            Velmi mi pomohlo video Zuzanky Ráčkové z týmu Energie v životě o kvalitách Kostromy, díky kterému jsem si uvědomila, jak na krásu a ženskou sílu vlastně nahlíží mé podvědomí a čím sama sobě bráním v objevení a projevení své vlastní krásy a síly. Zatím jsem velmi rozechvělá a ještě úplně nevěřím tomu, že jsem krásná a silná, ale otevírám se tomu, že taková být mohu.

“Klubové video mi pomohlo uvědomit si, jak na krásu a ženskou sílu nahlíží mé podvědomí a čím sama sobě bráním v objevování a projevení své vlastní krásy a síly.”

            Velmi důležité pro mě je zvědomení toho, že krása a její moc mají pro mě „pejorativní ocas“ závisti a opovržení. Závist, že já DOST krásná nikdy nebudu, a opovržení, že krásné ženy jsou vyzývavé, manipulativní a neupřímné. Závist jsem si uvědomovala již dříve, ale potlačovala ji – protože závidět se přece nemá. Opovržení bylo ukryto hluboko v mém podvědomí. Další dílek mého vnímání krásy je rčení, které jsem často slýchala v dětství – Pro krásu se musí trpět – no a to já tedy vždy odmítala. Cítím vděčnost, že jsem si tyto i další podvědomá nastavení mohla uvědomit a přijmout.

Kde vidíš čistou krásu, která inspiruje?

            Při navrženém zamyšlení – Kde vidím čistou krásu, která inspiruje? – mi jako první okamžitě naskočila příroda. Obzvlášť teď na jaře vidím krásu, moc a sílu přírody na každém kroku a jsem si celkem jistá, že přírodu nikdo neobviňuje, že sílu a moc své krásy jakkoli zneužívá. Málokdo si asi říká, že květiny manipulují svoji krásou a zneužívají svoji moc a sílu.

            Pro hlubší naladění na kvalitu a krásu Kostromy jsem se rozhodla lehce změnit úhel pohledu na sebepéči, která pro mě byla spíše ztrátou času. Udělala jsem malý nákup v drogerii, aby se mi mé rozhodnutí lépe ukotvilo do hmoty 😉 a svůj večerní očistný koupelnový minirituálek začínám uvědoměním, že ho dělám s láskou k sobě a svému tělu.

            Ženská krása a síla má mnoho forem a podob. Patří sem i schopnost šířit krásu ve svém prostředí. I v této oblasti se vydávám na objevnou cestu, protože doposud pro mne bylo důležitější, aby vše bylo funkční a krásu jsem nepokládala za důležitou.

            Postupně si uvědomuji další a další souvislosti s krásou života, ale to by vydalo na několik článků 🙂. Tak možná někdy příště pokračování, kdo ví…

Petra Lavalová
Jsem lidská bytost v ženském těle. Energie v životě, je v mém životě už několikátý rok a klubem kráčím od samého začátku. Sdílení společných i osobních témat se stalo mojí radostí i terapií. A protože i ženy sdílí, že jim mé sdílení přináší jejich vlastní uvědomění sebrala jsem odvahu rozšířit své sdílení do větší sociální bubliny a píšu. pro vás tato blogová zamyšlení. Témata jsou inspirovaná putováním našimi měsíčními tématy v Klubu Energie v životě, která ve mně otevírají nová poznání a náhledy na život.
Komentáře