Najdi svou vnitřní pravdu

Milá, 
vítej v listopadu. Období, které mnoho lidí nemá rádo. Bývá deštivěji, pochmurně, méně slunečno, ráno vlezlé počasí a lidé tento vnější svět mnohy integrují i do svého nitra. Ty máš ale možnost mít to letos jinak. Pokud kráčíš s námi delší dobu, jsi díky naší společné cestě připravena objevit a prozkoumat jeho cenné poklady. Pokud si k nám teprve čerstvě naskočila, i Ty můžeš slavit. Máš možnost si parádně připravit půdu pro další období.

Cítím, že ten letošní listopad bude v mnohem lehčí energii než kdy jindy. Vnímej to jako období, kdy můžeš s plnou pozorností, láskou a vděčností uzavřít další roční cyklus.  

Obracej se do svého “vnitřního pokojíčku” co nejčastěji to jde.

Podívej se ven. Příroda se stáhla do kořenů a ukládá se ke spánku. Dej prostor i sobě a věřím, že i Ty ucítíš volání poodstoupit si od vnějšího světa a ještě více prozkoumat a opečovat své “doma” uvnitř sebe.

Možná jsi v zaměstnání, které Ti to zcela neumožňuje, avšak máš možnost se zaměřit na sebe a svůj volný čas, kdy se můžeš ladit více dovnitř a zpomalovat. Obracej se do svého “vnitřního pokojíčku” co nejčastěji to jde. Jednoduše pracuj s tím, co máš, jaké máš možnosti a nezlob se na to, že nejsou dokonalé podmínky. 

Nyní si dovol pozorovat, jen být a odpočívat.

V minulém měsíci jsme se odevzdaly proměně, pustily, co nám nesloužilo, vrátily se ke kořenům a přijaly proměnlivost života a to, že vše se děje pro nás, ač o tom můžeš někdy pochybovat. Krásná startovací čára pro nalezení vnitřní pravdy, která je tak důležitá, abys mohla žít spokojený a naplněný život.

Pro mnohé z nás je velmi těžké pouštět. Inspiruj se opět moudrostí přírody. Co se stane s listy, které spadnou ze stromů? Z barevné nádhery se stává postupně tlející a rozkládající se hmota, která je však cennou výživou pro další období. 

A tak i Ty poděkuj za to, co jsi mohla prožít a následně odložit, abys získala hnojivo pro své další období růstu, které opět brzy nastane. Nyní si dovol pozorovat, jen být a odpočívat. Věřím, že v tyto okamžiky se krásně dokážeš naladit na sebe a uslyšíš svůj vnitřní hlas. 

Minulý měsíc jsme se projovaly se svými předky. Máš neskonalý dar, že můžeš čerpat moudro ze svých kořenů. Někdy je výzvou uctít moudrost svého rodu, avšak bez něj bys tady nebyla. Máš možnost se od svých předků  inspirovat nebo naopak uvidět, co již dál předávat nechceš. V tomto období se s nim propojujeme snad více než kdy jindy. Od-pusť případně staré rodové křivdy a vezmi si z nich ponaučení. Minulost nelze změnit, lze jen odpustit a přijmout, i když nesouhlasíme a může to být pro nás těžké. Podívej se na své rodové vzorce chování. Najdi svou pravdu. Poděkuj a nech odejít to, co k Tobě již nepatří.

Minulost nelze změnit, lze jen odpustit a přijmout.

Často chceme být jen v dobré náladě, souladu, vidět jen své dary. Avšak světlo není bez tmy, radost si naplno neužiješ, pokud se nepoznáš se smutkem. Svůj stín nikdy nepřekročíš, je stále s Tebou. Ač někdy je téměř neviditelný, jindy malý a někdy může být až nečekaně obrovský. Je prostě Tvůj parťák, který Tě nikdy neopustí. Přijmi své stíny a zatanči si s nimi. Jen když je budeš znát, nemohou Tě překvapit  a včas uzříš, že je potřeba začít něco dělat jinak. Objev v nich zdroje své skryté síly. 

Život je proměnlivý, i Ty se odevzdej této skutečnosti. Věřím, že zúročíš své kráčení letošním rokem, kdy jsi nasbírala řadu cenných zkušeností a než se naděješ, bude zde opět pozvání pro zasazení nového semínka, které dostane šanci vyklíčit v půdě, kterou pro něj právě připravuješ. 

Listopadu vládne Morana – bohyně pravdy

Listopad nese hodně téma smrti. Smrti ve smyslu transformace, znovuzrození a tak přirozeného koloběhu života. Staré musí odejít, aby vytvořilo prostor pro nové.

Vytváří v našich životech prostor pro nové, vede nás k prohloubení víry ve vesmírný řád – v to, že vše se děje pro nás, i když to často vidíme až zpětně.

Morana je tou, která netoleruje odkládání věcí, připomíná nám, že smrt může přijít kdykoli. Tím nás zároveň učí vnímat život jako dar. Život a smrt jsou dvě strany téže mince. Strach ze smrti je současně strachem ze života.

Listopad doma

Díky počasí a energii kola roku Tě to bude zvát být více doma. Také to znamená být více se svými blízkými. Užij si tento čas, najděte si společně strávené chvilky. Popovídejte si u čaje, při svitu svíčky, pořiďte si novou stolní hru, projděte si společné rodinné fotky a zavzpomínejte na hezké chvilky či na předky, kteří jsou již na druhém břehu řeky. 

Vytvoř si doma koutek štěstí, kde budeš moci být každý den aspoň chviličku sama. Jen Ty a Tvůj dech. Přeji Ti, aby Tvá hlava byla na stejném místě jako zbytek Tvého těla. Nedovol, aby Ti utíkaly myšlenky k seznamu každodenních povinností. 

Vytvoř si doma koutek štěstí, kde budeš moci být každý den aspoň chviličku sama

Obklop se věcmi, které Ti připomínají hezké chvilky a přináší Ti pocit jistoty a stability. Užij si světla svíček, měkkosti, hebkosti, zabal se se do náruče pečující deky. Vytvoř si domov plný teplé, laskavé a pečující energie. 

Barvou tohoto období je červená v zemitých odstínech a černá. Černou má mnoho lidí spojeno se smutkem, kterému se ve svém životě vyhýbáme. Je to však barva konce i začátku. 

Na co se můžeš sama sebe v listopadu zeptat?

Co s díky ze svého života odkládám a nechám proměnit v živiny pro příští rok?
Co chci změnit?
Za co poděkuji svým předkům?
Které rodinné vzorce odložím, neb nejsou se mnou v souladu? 
Jaké ztráty se bojím?
 

Milá, užij si své doma ve všech jeho podobách. Ať už uvnitř nebo venku. Užij si možnost svého ticha, kdy budeš mít prostor nahlédnout do svého nitra, kdy se Ti objeví nejeden stín. Nebojuj s ním, přijmi ho. Přeji Ti mnoho příjemných chvil s dušemi blízkými Tvému srdci, ať už při svitu svíček, s hrkem dobrého čaje nebo na procházce listopadovou krajinou. V Klubu Energie v životě kráčíme tématem po malých krůčcích. Pokud vnímáš, že uvítáš inspiraci, srdečně Tě za námi zveme tudy….

Klubu Energie v životě téma tohoto měsíce propisujeme do našich životů ještě mimo jiné za podpory Tradiční čínské medicíny v podání Lucie Turečková, Slovanských run díky Radce Kerpanové, rostlinných bytostí díky Klárce Stachové, jógy s Jani Daňkovou a mandalkami kola roku od Dani Brožové. 

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, Cyklu Energie ženy, ženských kruhů a konzultací. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především Zuzana Ráčková a její podání Kola roku a slovanských bohyní, dále „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.  

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře