Nechej se prostoupit vibrací krásy

Krásný den milá,

v lednu jsme snily. V únoru jsme se rozhodly pro růst a řekly ANO svým snům. V březnu jsme tančily (se) svými životy. A v dubnu se necháme PROSTOUPIT VIBRACÍ KRÁSY. Jak s Tebou tato myšlenka rezonuje?

Díky loňskému putování s bohyněmi v Klubu Energie v životě a sdílení žen jsem si uvědomila, jak omezený pohled na krásu mám a kde všude ji mohu pozorovat a vnímat. 

Jaká  je Tvá první myšlenka, když se řekne krása?  

Zapiš si ji někde. Stejnou otázku si položíme na konci měsíce. Jsem moc zvědavá, zda se něco u Tebe promění. U mě se loni proměnilo mnohé. 

V měsíci dubnu vrcholí jaro. V přírodě i mezi lidmi panuje radost a hravost. Hned první den se můžeš díky aprílovým žertíkům trošku vrátit do svých dětských let a jejich krásně hravé energie. Všimni si, jaké to je, když děti vyprávějí vtipy. Baví mě, čemu se dokáží zasmát. Mnohdy i my dospělí hledáme záminku, abychom se nemuseli brát tak vážně. Přitom vůbec nemusíme. Je to naše rozhodnutí. Nech se dětmi inspirovat. Jak jsou autentické, upřímné a radostné, než se dostanou do „škatulek okolí“. 

Díky humoru se mnohdy prolomí ledy. Skrz vtípky nejednou poodhalujeme, co si přejeme, jen se obáváme věci říkat napřímo. Neber se tak vážně a pojď s námi získat NADHLED do svých dnů.

Neber se tak vážně a získej nadhled do svých dnů.

Tak jak se v dubnu střídá počasí, tak tomu může být i ve Tvých dnech. Je skvělé, když přijmeš pestrou škálu barev života a budeš se učit pružně reagovat na různé situace, které k Tobě přijdou. Právě díky vyvedení z rovnováhy či zajetých kolejí můžeš objevovat nové možnosti. Všímej si různých impulzů a podnětů, které přicházejí do Tvého života, abys mohla objevovat jeho krásy v nových podobách. 

Díky vyvedení z rovnováhy či zajetých kolejí můžeš objevovat nové možnosti.

Vnímej, jak je příroda v rozpuku, jak Tě svádí svými vůněmi, barvami a působí tak na všechny Tvé smysly. Necháš se pozvat a inspirovat? I Ty se otevři světu, Tvé kroky k naplnění Tvých snů budou viditelnější a  budou mít hmatatelnější kontury. 

Nech se prostoupit vibrací krásy. Probouzí se v Tobě bohyně Kostroma, která Tě zve k tomu, aby ses obklopovala  krásou ve všech jejich podobách. Nech krásu expandovat do všech oblastí svého života. Krása je autentickým odrazem toho, jaká doopravdy jsi. 

Polož si otázku: „Kdo jsem…?“ Jak odpovíš, když se Tě někdo zeptá? Často se snažíme popsat různé role, které již definoval někdo jiný. Jak s tebou ladí věta:

„Já jsem…JÁ. Já jsem milovaná.“

Kartičku s tímto nápisem jsme dostaly jako dárek na Cyklu Niterní radosti. Nejprve jsem ho moc nechápala. Avšak více a více objevuji kouzlo této myšlenky. Tak jednoduché, přitom tak pravdivé a silné. 

Okolí na nás mnohdy vytváří TLAK, strká nás do určitých rolí. My na sebe vytváříme TLAK a snažíme se do různých rolí vměstnat. Co z toho  vzniká, pokud cítíme TLAK? Tenze, další protitlak… „Já jsem…JÁ.“ Toto může být mantrou tohoto měsíce. Když přijmeš svou originalitu jako dar, který budeš dále rozvíjet, získáš neuvěřitelný zdroj energie. 

Každý má hodnotu tím, že je…

Ve facebookové skupině Energie v životě si můžeš poslechnout nádherný rozhovor Luci Ratajské s Karolína Fakheri Tehrani pod názvem Moudrost ženy v cyklech přírody, ve kterém pro mě zazněla nejedna zajímavá myšlenka. Každopádně, co se mnou z celého rozhovoru zarezonovalo asi nejvíce, byla věta: “Každý má hodnotu tím, že je…”. Co na ni říkáš?

I bohyně Kostroma, patronka měsíce dubna, neztělesňuje nic, co jsi dokázala, nebo čeho jsi  dosáhla. Je  odrazem toho, jaká jsi. Nech se inspirovat přírodou a bohyní Kostromou a využij jejich podpory k tomu, abys projevila svoji sílu, schopnosti a mohla expandovat a rozkvést. 

Již kráčíš novým ročním cyklem a jsi na cestě za svými sny. Dopřej si učinit konkrétní kroky. Nech se inspirovat. 

Energie jara a bohyně Kostromy Ti dodává sílu

Kostroma Ti dodá odvahu objevit, kdo jsi, kam jdeš a pro co hoříš touhou. Ale pozor, je to ohnivá žena, která může vytvořit teplo domova, ale také v oka-mžiku vše spálit na uhel. Každá máme v sobě plamínek, o který je potřeba pečovat, aby neuhasl, nevyhořel, nebo naopak nesežehnul vše kolem sebe. Nech tento měsíc plynout v rovnováze, v naladění na samu sebe a nesnaž se nic uspěchat. 

Ke Kostromě se vážou rituály zaměřené na krásu.

Kostroma je patronkou ženské krásy a přitažlivosti. Dubnová bohyně je archetypem dívky, která v sobě začíná objevovat kvality ženy a uvědomuje si svou moc – krásu, přitažlivost, sexualitu a také vliv na muže. Síla ženských „zbraní“ je mocná. Po-užívej ji tak, aby sloužily jako dar a inspirace a ne jako manipulace – to je téma, které Kostroma přináší. 

Ke Kostromě se vážou rituály zaměřené na krásu. Opečuj sebe, zkus nové líčení, výraznější či barvy. Co kdyby sis pořídila třeba nějaký nový kousek do svého šatníku? Kdy naposledy jsi byla v galerii nebo v divadle?

Krása doma 

Zamysli se a nechce se opět inspirovat přírodou v tom, jak i doma navodit pocit nového začátku. Znovuzrození. Obnovy. Pořiď nějakou drobnost do interiéru.  Barvami tohoto období jsou svěží zelená nebo veselá žlutá.

Co kdyby sis koupila řezané květiny, které budou zdobit váš domov? Nečekej, až Ti je někdo koupí. 

Obohať domov o prvek, který nemusí být nutně praktický, avšak utváří hravou atmosféru, inspiruje a působí na smysly. 

V únoru jsme Tě pozvaly k tomu, aby sis na viditelné místo dala symbol, připomínající Tvůj sen či záměr. Pokud se Ti  již zhmotňuje, obměň si tuto připomínku, kam kráčíš. 

A jaké svátky nás v tomto měsíci čekají? 

Duben je časem oslav zrození a vítání nového života. Jedním z významných svátků, který oslavuje rovnováhu v přírodě a vesmíru je Beltain – čas ohňů. Je symbolem věčného koloběhu – aby mohlo vzniknout něco nového, musí něco starého odejít. V tento čas se zapalují ohně, jako životodárná tvořivá energie, která přináší světlo teplo a bezpečí. Je to také oslava lásky a plodnosti.

Rostlinou tohoto svátku je jeřáb, který nese silnou ochrannou energii. 

Rostlinná říše v dubnu 

Barvy, barvy a zase barvy. Zavři si na chvíli oči. Jaké barvy či květy se Ti  objevily jako první? Já mám před očima louku posetou žlutýma pampeliškama. Svou krásou a vůní nás hladí i fialky, sedmikrásky, narcisy, tulipány…

V Klubu nás kouzelnou říši rostlin provádí Klárka Stachová. Ta nám prozradila kouzelný tip, který si nemůžu nechat jen pro sebe a ženy z Klubu. Všimla sis někdy, jak kvetou javory? Tato jedinečná  barva se Ti naskytne pouze v tomto měsíci. Sdílím s Tebou Klárčin tip: 

„Jdi si v tuto dobu stoupnout pod javor. Když chvíli pobudeš, do koruny se jistojistě opře jarní vánek a Ty uvidíš, jak prší javory. Je to velká nádhera. Tato úchvatná podívaná se nabízí pouze v dubnu a takováto neskutečná barva už pak po celý rok není nikde jinde k vidění. Na neolistěných javorových větvích se objevují žlutozelené chomáčky neuvěřitelně syté a šťavnaté barvy, které po několika dnech začnou opadávat na zem.“

Na co se můžeš sama sebe v dubnu zeptat?

Jak moc se ne/beru vážně?
Pro co hořím, co je moje vášeň?
Jaké pocity ve mně vyvolává slovo krása? 
Jsem ráda, že jsem ženou? 
Pečuji o sebe a umím se nechat opečovat?  

Tento článek je pouze malou ochutnávkou toto, na co se budeme s ženami ladit v Klubu Energie v životě. Pokud si tě téma volá a ráda by ses nechala ještě více inspirovat, srdečně Tě za námi zveme tudy.

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě.  Velké díky patří Zuzi Ráčkové za její podání slovanských bohyní a energie kola roku. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Bára Zumotová a její sluneční esence, Šárka Doležalová Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.   

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře