Nové začátky a energie bohyně Zory

V posledních letech začínám objevovat cykličnost ve všech jejích podobách. Jednou z forem cyklu, je roční cyklus přírody a s ním spojené i kolo roku z pohledu znovuobjevovaných pohanských svátků. Kolo roku je spojováno také s archetypy slovanských bohyní. Moje zkoumání kola roku letos podporuje i Klub Energie v životě, kde se právě otevíráme kvalitám a archetypům jednotlivých bohyní kola roku.

            Přesto, že jsem prošla výcvikem novodobých kněžek, mám bohyně a jejich pojetí, tak nějak odtržené od všedního dne a běžného života s jeho radostmi a povinnostmi.  Přesto, že má hlava rozumí pojmu archetyp, tak archetypy bohyní zůstávají stále zahaleny jemným závojem nedosažitelnosti. Bohyně zatím hodně vnímám propojené s prováděním „velkých“ rituálů.

Přestože má hlava rozumí pojmu archetyp, tak archetypy bohyní zůstávají stále zahaleny jemným závojem nedosažitelnosti

            Když jsem se dozvěděla, že nás klubem budou letos provázet právě slovanské bohyně, byla jsem z toho nejprve trochu zklamaná, ani jsem nevěděla přesně proč. Pak jsem si vzpomněla, že právě díky Lu Ratajské jsem se mi podařilo proměnit i svůj vztah k rituálům, které jsem také měla oddělené od běžného života. Tak jsem se rozhodla otevřít novému úhlu pohledu. Ve videu právě na téma, jak je možné archetypy bohyní „uchopit“, mě nejvíce zaujala myšlenka vlézt si do energie té které bohyně jako do vany. Přidat si ji do koupele jako sůl s voňavými bylinkami nebo esenciálním olejem. Tak se jdu tedy koupat a nasávat energie bohyní každým pórem. 😊

Tak jsem se rozhodla otevřít novému úhlu pohledu. Ve videu právě na téma, jak je možné archetypy bohyní „uchopit“, mě nejvíce zaujala myšlenka vlézt si do energie té které bohyně jako do vany. Přidat si ji do koupele jako sůl s voňavými bylinkami nebo esenciálním olejem. Tak se jdu tedy koupat a nasávat energie bohyní každým pórem.

Lednovou bohyní byla bohyně Zora s její hravostí,  nevinností, nadějí a vírou v sebe i v život sám. Při ladění se na energii Zory si uvědomuji, kolik nových nebo i staronových věcí pouštím do svého života nejen právě teď, ale během posledních několika let. Dříve jsem spíše měla tendence držet se věcí „ověřených“. Výčet novinek by dnes byl poměrně dlouhý a týkal se téměř všech oblastí mého života. S největším nadšením s naprostou nedotčeností se nyní vrhám do paličkování a psaní článků😊. A sezení, které obě tyto činnosti vyžadují vyrovnávám objevováním nových možností pohybu, kde volně propojuji Tai chi, jógu, tanec a zcela intuitivní pohyb.

S objevováním a otevíráním se cykličnosti roste i moje vnímavost a citlivost k okolním energiím.  Po loňském podzimu a začátku zimy, kdy jsme doma většinu času trávili s nějakou „chorobou“ u některého člena rodiny, tedy hodně ponořeni do sebe a energie byla tak nějak na přežití – tedy alespoň u mě, jsem během ledna začala velmi jasně vnímat přicházející energii a plány pro letošní rok mi začaly vyskakovat v mysli, jako hravý skřítci. Objevovali se náhle a naprosto jasně a já na ně zírala s fascinací a nevinností Zory.

Dříve jsem spíše měla tendence držet se věcí „ověřených“. Výčet novinek by dnes byl poměrně dlouhý a týkal se téměř všech oblastí mého života.

A když zapomenu na nevinnost a hravost Zory, stačí se vlastně zadívat na svoji dvouletou dceru, která s ohromným nasazením zkoumá vše co každý den potká.

Jak to máte Vy? Držíte se věcí, které máte vyzkoušené, nebo se s nadšením vrháte do nových věcí?

Petra Lavalová
Jsem lidská bytost v ženském těle. Energie v životě, je v mém životě už několikátý rok a klubem kráčím od samého začátku. Sdílení společných i osobních témat se stalo mojí radostí i terapií. A protože i ženy sdílí, že jim mé sdílení přináší jejich vlastní uvědomění sebrala jsem odvahu rozšířit své sdílení do větší sociální bubliny a píšu. pro vás tato blogová zamyšlení. Témata jsou inspirovaná putováním našimi měsíčními tématy v Klubu Energie v životě, která ve mně otevírají nová poznání a náhledy na život.
Komentáře