Staň se milenkou svého života

Milá, 

vítej v květnu, měsíci lásky a všech našich smyslů. Zvu Tě k tomu, aby ses stala MILENKOU SVÉHO ŽIVOTA a objevila nejrůznější podoby lásky.
V Klubu Energie v životě se budeme mimo jiné:

  • ladit a probouzet svou smyslnost ve svém těle i prožívání,
  • pozveme princip souladění ve vnějším a vnitřním partnerství
  • a prozkoumáme potenciál tvořivé síly sexuality.

Jaké je Tvé jaro? Je stejně živé jako venku v přírodě? Věřím, že postupným nastoupáním energie, jsi akčnější a máš chuť tvořit a žít. Nyní na chvíli vydechni, povol a dopřej si zkoumat samu sebe a své pocity. Jen když zpomalíš, tak si dokážeš dokonale vychutnat okamžiky tady a teď. Znovu se zamiluj do maličkostí, které již bereš automaticky.  Otevři se láskyplnému prožívání, zaměř se na všechny své smysly a pomiluj se se svým životem. 

Jen když zpomalíš, tak si dokážeš dokonale vychutnat okamžiky tady a teď.

Věř v dobrý chod života. Taky někdy prosíš život/vesmír/svého Boha o znamení a potvrzení, že se vše děje pro Tvůj prospěch? V jednom z videí od Luci Ratajské v Klubu Energie v životě zaznělo:

Žena: Živote, nevěřím, dokaž…
Život: Uvěř a já Ti to dokážu.

Vnímáš ten rozdíl? Když nám jdou věci na ruku, uvěřit v dobrý chod života, že vše se děje pro naše dobro, je jednoduché. Jak to ale máš, když se věci začnou komplikovat? 

Když začneš pochybovat, zastav se a nech se pohladit laskavými a hřejivými doteky slunce, kterých je v těchto dnech dostatek. Nech se pohýčkat a užívej si je. Doteky jsou v našich životech životadárnou energií.

Jaké jsou Tvé doteky, když pečuješ o osobu, která je Tvému srdci blízká? Jsem přesvědčena, že dokážeš být nekonečně laskavá, pečující a milující. A jak se dotýkáš sama sebe? Je tam také ta jemnost, péče, laskavost? Zaměř se na to, když si nanášíš krém na obličej, opečováváš své tělo, češeš vlasy, utíráš se po sprše…

Jsou chvíle, kdy mi nejde být laskavá, ale díky kráčení s Energií v životě jsem se naučila ptát sama sebe, z jakého bodu moje nelaskavost pramení, proč se zlobím? Nejčastěji zjistím, že jsem zapomněla sama na sebe a své zdroje. A jak se to tak stane? U mě je to tím, že si toho naplánuju více než je reálně stihnout, slíbím více než je reálné splnit, opečovávám druhé a zapomínám na sebe… Postupně se učím nalézat rovnováhu mezi dáváním druhým a sobě. Na chvíli se můžou misky vah vychýlit, ale je potřeba je zase brzy srovnat a vyvážit dostatek/deficit.

Otevři se láskyplnému prožívání, zaměř se na všechny své smysly a pomiluj se se svým životem. 

V těchto okamžicích se zastavím a zeptám se sama sebe, co si z té situace můžu vzít jako ponaučení pro příště. Každopádně tam často pak zazní věta Luci: 

Co by udělala láska?“ nebo „Šlo by něco udělat o fous laskavěji?“.

A já povolím, pojmenuji věci a jde to většinou lépe. Píšu většinou, protože i já stále dokážu naskočit do módu „to oni“. Znáš to?

Co by udělala láska?

Dnes mi při psaní tohoto článku naskočila píseň Love Is The Answer od Natalie Taylor. Byly doby, kdy mě tato věta a píseň vytáčely a říkala jsem si: „bla, bla, bla, bla…to jsou zase řeči.“ Jsou  věci, které nedokážu ovlivnit… A teď tuto píseň miluji a souzním s ní. Neboť:

V každém okamžiku se Ty rozhoduješ, jak se budeš cítit.

Luci Ratajská

A ať s tím souhlasíš nebo ne, je to prostě tak 😊 

Jakmile  převezmeme zodpovědnost za sebe a svůj život,  zjemníme a začneme vnímat svět jinýma očima. Uvidíme, že se život děje pro naše dobro, i když to mnohdy spatříme až zpětně. Ale díky i za toto.  Začneme ho i sebe postupně milovat více a více. 

Láska k sobě je klíčem otevírajícím dveře do světa.

z knihy Žena v proměnách roku

Jak s Tebou tato věta rezonuje? 

Otevři se citům. Podívej se na to, jaké podoby lásky ve svém životě dokážeš uvidět. Několikrát za sebou vyslov slovo „LÁSKA“  s různou intonací, emočním zabarvením, tónem hlasu. Neuvěřitelné kolik podob a asociací může mít. A tak jako rostliny venku, dovol si být nejen vidět, ale poděl se světem o svou jedinečnou esenci, která provoní a promění laskavě i své okolí.

Květen doma

Zkrášlování a zvelebování domova jde v tomto období snad samo. Nech domov a své okolí rozkvést. Květiny, kam se podíváš. 

Barvou tohoto období je rudá, růžová a barva přírody zelená. Ta přináší pocit klidu a uvolnění. Je to téže barva srdeční čakry. 

Nechej domov a své okolí rozkvést.

Pamatuj i na svůj oltářek, koutek se symbolem svého snu, cesty. I ten může rozkvést a možná uvítá nějaký symbol lásky, smyslnosti či sexuality. Zkus být kreativní. 

Přichází bohyně Lada

Je to bohyně lásky, partnerství a sexuality. Zve Tě k tomu, abys se podívala na podoby lásky, její ztělesnění a využila potenciál tvořivé síly sexuality. Lada je archetypem milenky – silou přírody v plném rozkvětu, kde by bez spojení mužského a ženského nikdy nic nevzniklo.

Žije v partnerství, které pro ni znamená hodně a nebojí se to ukázat světu. Může to být neskonale vyživující síla, avšak nezapomeň, že příliš velký a nespoutaný plamen může spálit vše kolem sebe. 

Vše je o rovnováze. A u lásky to platí též. Dokážeš samu sebe ztratit a bezmezně lásce propadnout? Ať už v lásce partnerské, mateřské či ke svému koníčku?

Lada Tě dokáže podpořit v tom uvidět partnerství jako hlubší, zajímavější a emočně více naplňující splynutí – schopnost dotknout se jeden druhého, propojit se.

Najdi rovnováhu, aby láska byla vyživující, ne omezující. 

Ladit, sladit, být v souladu, naladit se na sebe – to je esence, kterou Ti Lada přináší. Lada Tě zve k propojení dvou dualit do jednoho harmonického celku. Lada je ta, která Ti ukazuje dveře k nabízí klíč tomu, co můžeme zažít díky spojení s mužem. Zároveň Tě zve ke zkoumání Tvé sexuality a intimity. Právě díky plynulému toku této energie můžeš objevit potenciál tvořivé síly sexuality

Barvou této bohyně je rudá. Je to barva lásky, vášně, ale i pokrevní linie, menstruace a zrození. Jejím stromem je lípa a ke jím symbolům patří pás – ozdoba, která přitahuje pohledy k bokům. 

Věřím, že i energie této bohyně Tě podpoří v tom, aby se stala MILENKOU SVÉHO ŽIVOTA.

Na co se můžeš sama sebe v květnu zeptat?

Jaké podoby lásky ve svém životě vnímám? 
Vnímám tvořivou sílu lásky?
Dokážu se v lásce ztratit a bezmezně ji propadnout?
Jak přistupuji k sexualitě a intimitě? Co pro mě znamená? 
Dokážu o tomto tématu hovořit či vyslovit svá přání?
Jakou speciální péči si tento měsíc dopřeju?
Co opravdu miluju?
Slyším a naslouchám svému rytmu srdce?

Jaké podoby lásky ve svém životě vnímáš?

Tipů, jak se naLadit na měsíc květen, zazněla řada. Nech na sebe tento článek v klidu působit. Možná je to pro Tebe mnoho informací. V Klubu Energie v životě kráčíme tématem po malých krůčcích, aby nás to nezahltilo. Pokud vnímáš, že uvítáš inspiraci, srdečně Tě za námi zveme tudy.

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Velké díky patří Zuzi Ráčkové za její podání slovanských bohyní a energie kola roku. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Bára Zumotová a její sluneční esence, Šárka Doležalová Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.   

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře