Staň se součástí nekonečné expanze života

Milá, 

vítej v červnu. V měsíci, kdy si můžeš užít dlouhé dny, jasné světlo a vzduchem poletující radost, život a lehkost. 

I Ty můžeš být SOUČÁSTÍ NEKONEČNÉ EXPANZE ŽIVOTA. Pustíš ji do svého života? 
Pojď s námi:

  • probudit smyslnost ve svém těle i prožívání,
  • využít potenciál vrcholu slunovratových energií
  • a ohlédnout se za předchozím obdobím a zhodnoť, které ze Tvých dosavadních plánů chceš dál živit a rozvíjet. 

Nastav tvář letnímu vánku, projdi se ranní rosou,
smoč nohy v potůčku.

Podívej se ven a nech na sebe působit život a dění v přírodě. Vnímej jeho pestrost a krásu a jednoduše PROBUĎ SVOU SMYSLNOST VE SVÉM TĚLE I PROŽÍVÁNÍ. Nastav tvář letnímu vánku, projdi se ranní rosou, smoč nohy v potůčku.  Věřím, že v tom najdeš krásné okamžiky zastavení se, možnost, jak se zazdrojovat a načerpat zásoby energie. 

Aby mohly vzniknout plody, je potřeba, aby se každý květ otevřel, aby mohl být opylován. Rozhlédni se v přírodě, jak je každý jedinečný svým tvarem, barvou  či vůní. I Ty se otevři a projev svou neopakovatelnou esenci. Dovol si rozproudit přirozený proud energie a uzři dary, které Ti svět nabízí.   

Jakmile uzříš své dary, podpoří Tě v tom, aby se Tvá přání a sny staly skutečností. Když budeš sdílet věci upřímně a s nadšením a lehkostí, propíše se to i do Tvé každodennosti. Propojením Tvého vnitřního světa se světem venku si uvědomíš  svou sílu a  najdeš způsob, jak komunikovat své potřeby. V tomto období věnuj péči sobě a svým záměrům.

Necítíš se dostatečně silná, abys komunikovala své nitro se světem? 

Věř, že Ti nekonečně rozumím. Pro mě bylo před léty zlomové, když jsem objevila prostor na ženských kruzích od Luci Ratajské a následně v Klubu Energie v životě. Nejprve jsem se rozkoukávala, pozorovala a nebyla vůbec vidět. Pak jsem ale pochopila, že tento prostor je pro mě bezpečný a že právě tam mohu sdílet své pocity a samu sebe. Navíc sdílení dalších žen mi ukázalo, že každá máme svá témata, cestu, zkušenosti a potřebujeme jiný čas, abychom si dovolily rozkvést. 

S laskavostí a respektem se učím komunikovat samu sebe. 

Ve svém životě jsem si většinu niterních záležitostí nechávala jen pro sebe. Moc jsem si přála zapadnout a být oblíbená mezi všemi. Pak jsem si jednou někde v knížce přečetla:

„Kamarád všech, kamarád nikoho.“

Tato věta se mnou neskonale zarezonovatala. Stále se snažím chovat laskavě ke všem, avšak už necítím takovou velkou vnitřní touhu zavděčit a zalíbit se všem. S laskavostí a respektem se učím komunikovat samu sebe. 

Na začátku jsem ke svému sdílení potřebovala mnohem více podpory. Avšak jak sílí má důvěra v samu sebe, vím, že je v pořádku, že mohu svět vidět jinak než ostatní. A tím je vlastně také mohu obohatit.

Sdílej své prožitky. Sdílej samu sebe. Věřím, že i Tobě se podaří najít komunitu, kde se postupně otevřeš. Zamysli se, kým a jak se necháváš momenentálně  inspirovat? Čí energií se necháváš prostupovat a komu nebo čemu svou energii věnuješ? Zbav se všech pochybností a odvážně a s důvěrou v sebe a život vstup do druhé poloviny tohoto roku. 

Jak se daří tvému snu?

Zastav se. Červnová bohyně Kupala Tě zve k propojení se s přírodou ještě více než kdy jindy. V tento okamžik se vrať ke svému snu, jehož linka se Ti vine tímto rokem. Nyní můžeš sklízet své první plody, uvědom si smysl své dosavadní činnosti. Podívej se, zda vnímáš smyl své cesty, zda si přeješ zachovat dosavadní plány a chceš jim i nadále věnovat svou péči.

Pokud máš možnost, projdi se jabloňovým sadem nebo se jdi podívat k nějaké jabloni. Vidíš tam napadaná malá nezralá jablíčka? Je to přirozený proces, kterým se ovocné stromy chrání před vyčerpáním. 

Co vyrostlo z Tvé jarní setby? Co má šanci dále dorůst v plody? 

I Ty bys měla umět rozlišovat, co je pro Tebe důležité, zda věnuješ svou energii tím správným směr. Udělej si tuto rekapitulaci a věř tomu, že podzim, přirozené období roku pro bilancování a hlubší ponory, bude letos ve větší lehkosti. 

Červen doma

Je období, kdy si můžeš dopřát čerstvé květiny a zeleň ve vázách. Obklop se jimi. Nech se jimi inspirovat a připomínat, že každý květ má svou jedinečnou esenci, stejně jako každá jedna z nás. 

Pokud sis vytvořila oltář svého záměru pro letošní rok, i tomu dopřej pravidelně čerstvé květiny. Stačí vyběhnout na zahrádku, do parku, rozhlédnout se po okolí a jistě objevíš mnoho krás. 

Barvami tohoto období jsou červená – barva lásky, vášně a chuti být součástí nekonečné expanze života. Je to barva akce, která Tě podpoří při rozhodování a rozlišování podstatného od nepodstatného. Dodá Ti odvahu k projevení sebe samé. Zelená je barvou srdce a srdeční čakry. Je symbolem přijetí a bezpodmínečné lásky. Díky ní se ještě více propojíš s přírodou a budeš mít možnost se tak lépe naladit na životní rovnováhu a pocit svěžesti.  

Přichází bohyně léčitelka Kupala

Kupala je bohyně léčitelka těla i duše. Jejím živlem je voda, které je v červnu v přírodě nejvíce. Voda, která smyje vše, co už nepotřebuješ. Voda je nedílnou součástí nás všech. Voda, která má paměť, která má hloubku. Je spojena s podvědomím a tajemstvím. Když teče, je zdravá a léčiva. Když stojí, začíná se kazit.

Kupalo, bratr dvojče, bůh slunce je mužským ekvivalentem Kupaly a bohem letního slunovratu. Nebo se na sourozence můžeme dívat  jako na ženský a mužský princi, který je obsažen ve všem.

Vyraž do přírody a sbírej byliny. Dávej pozornost tomu, co přichází.

Kupala je patronkou bylinkářek, magie a věštění. Veškeré ženské léčivé moudrosti, za kterou byly ženy v minulosti pronásledovány. Dnes se, i díky příběhům Žítkovských bohyní, Šeptuch a jim podobných žen, tato moudrost opět vrací do našich životů. Kupala je tou, která nám připomíná, že tuto moudrost a schopnost „bohovat“ máme každá v sobě. Stačí se otevřít.

Vyraž do přírody, sbírej byliny, zaposlouchej se do šepotání crčícího potůčku či hučení listí v korunách stromů. Dávej pozornost tomu, co přichází…Tak jednoduché může být spojení s Kupalou. 

Svátky v červnu 

Letní slunovrat (20.-21.6.) je den, kdy je slunce na vrcholu, příroda je ve svém maximálním potenciálu. Nejdelší den a nejkratší noc. Zapalovaly se ohně radosti a lásky, přes které se přeskakovalo, aby se lidé očistili. Popel z těchto ohňů se pak vysypával na pole a zahrádky, aby požehnal úrodě. Symbolem tohoto svátku je ale také voda, protože právě teď je v přírodě nejvíce vody. Voda, symbol ženské energie, tajemství a spirituality. Čistily a zdobily se studánky, vzdával se tak hold a úcta tomuto živlu. V tomto období se také sbírají svatojánské byliny (24. 6. na svatého Jana), které přináší lásku, zdraví a požehnání.

Na co se můžeš sama sebe v červnu zeptat?

Jsem  připravená otevřít se světu?
Dokážu komunikovat svůj vnitřní svět do světa vnějšího? Čeho se nejvíce obávám?
Vnímám svou jedinečnou esenci? Jaká je?
Mám místo/komunitu, kde jsem to skutečná a opravdová JÁ?
Jak se daří mému snu? Co vyrostlo z mé jarní setby?

Tipů, jak se naladit na energii měsíce června zazněla řada. Nechte na sebe tento článek v klidu působit. V Klubu Energie v životě kráčíme tématem po malých krůčcích.  Pokud vnímáš, že uvítáš inspiraci, srdečně Tě za námi zveme tudy….

Klubu Energie v životě téma „Staň se součástí nekonečné expanze života“ propisujeme do našich životů ještě mimo jiné za podpory Tradiční čínské medicíny v podání Lucie Turečkové, Slovanských run díky Radušce Kerpanové, rostlinných bytostí díky Klárce Stachové, jógy s Jani Daňkovou a mandalkami kola roku od Dani Brožové

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, Cyklu Niterní radosti, ženských kruhů a konzultací. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především Zuzana Ráčková a její podání Kola roku a slovanských bohyní, dále  „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.  

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře