Vnímej kouzlo života všemi smysly

Milá, 

vítej v plném létě. V červenci Ti nabízím osobní mantru „VNÍMÁM KOUZLO ŽIVOTA VŠEMI SMYSLY.“

Jen jsem to napsala a úplně se mi rozvibrovalo celé tělo. Co tato představa vyvolává v Tobě? Najdi způsob, aby nezůstalo pouze u slov, ale pojď  s námi rovnou do akce. Věřím, že se Ti podaří odhalit nové možnosti, jak načerpat ty správné živiny pro Tvé tělo i mysl. Zároveň si budeš všímat plnosti a šťavnatosti ve svém životě. Věřím, že to krásně naváže na téma minulého měsíce, kdy jsme se staly součástí nekonečné expanze života. 

Náš život miluje rovnováhu ve všech oblastech.

Tato část roku Tě vede pozorností ven. Trávíme hodně času venku, s přáteli, je čas dovolených. Avšak, mysli na to, že náš život miluje rovnováhu ve všech oblastech. Vytvoř si i chvíle, kdy budeš sama se sebou, v klidu, beze spěchu. Dej prostor životu, abys načerpala ty správné živiny, a to ve všech jejich podobách. Hýčkej své chuťové pohárky, mysl, tělo…

Ohlédni se zpět, jak jsme spolu putovaly a měla jsi možnost podpořit svůj záměr pro tento rok a obohatit své každodenní dny.

V únoru ses rozhodla pro růst. V energii března jsi začala více tančit (svým) životem. V dubnu ses nechala prostoupit vibrací krásy a v květnu ses stala milenkou svého života. Červen byl o tom, jak se stát součástí nekončící expanze života. Tomu říkám jízda.

Nyní nastává doba, aby sis užila vše, co jsi vytvořila. Červenec je prvním měsícem letních prázdnin, obvyklý čas dovolených. Jak si přeješ toto období prožít?

Nyní nastává doba, aby sis užila vše, co jsi vytvořila.

Zpomal a více než kdy jindy si užívej prožitek z přítomnosti. Zastav se, zavři oči, vnímej, jak na Tebe působí vnější prostředí. Vnímej všemi svými smysly. Po chvilce otevři oči. Co Tě první upoutalo, jaké to bylo? Kochej se krásou kolem Tebe a užívej si nadcházející období hojnosti

Zapátrej v paměti, zda se Ti s tímto obdobím pojí nějaké vzpomínky. Třeba máš nějakou vůni propojenou s nějakým zážitkem, konkrétním osobou… Vrať se do okamžiku prázdnin dětství či dospívání, kdy Ti bylo hezky, nebrala ses tak vážně, byla jsi radostná, věřila, že je vše možné. Udělej nějakou věc, která Ti před léty přišla jako skvělý nápad a teď si říkáš, to se nehodí. 

Užívej si kouzlo síly okamžiků, které vypadají malé a obyčejné, přitom opak je pravdou. 

Toto období Tě zároveň láká k tomu, abys byla energií hodně ven. Je to skvělé, ale i nyní mysli na to, že je potřeba hledat i chvilky ticha a času jen pro sebe. Užij si kouzla chvilek samoty. Umíš být sama (se) sebou? Kdybys neměla žádné povinnosti, žádné závazky, žádné „to do listy“, žádné finanční limity a měla jen DEN PRO SEBE. Jak by vypadal? Teď HNED zavři oči a zasni se… Wooow, to byla paráda, že?

A teď si vezmi z toho snu minimálně jeden moment a zrealizuj ho co nejdříve. Samozřejmě ho můžeš lehce upravit s ohledem k současným podmínkám. Moc si to užij. Už teď jásám s Tebou!

Umíš být sama (se) sebou?

Období léta Tě zve k tomu být stále aktivní a pobývat na výsluní, to však může vést k pocitu vyčerpání. Je to ideální čas pro konání i odpočinek. A v okamžicích samoty se zamysli, čím vyživuješ své tělo i mysl.  Červenec je obdobím hojnosti ve všech svých podobách.  

Říkej ano s rozvahou

Podívej se na to, zda to, co vysíláš ven, cítíš i vevnitř. Nech se inspirovat pestrostí a širokou škálou možností. Pozvi do svých dnů i trochu snění a přivítej letmé myšlenky na budoucnost. Možná přišel čas začít si psát deník. Ať už deník vděčnosti, nápadů, plánů nebo jen moudrých myšlenek, které jsi někde slyšela a rezonovaly s Tebou. 

Máš ráda letní bouřky? Je zajímavé pozorovat tu proměnu před a po. Tak jako v přírodě, tak i v našich životech bouřka někdy „visí ve vzduchu“ a je nevyhnutelná. Někdy může trvat opravdu oka-mžik, jindy je pro nás nekonečná. Jednou je zničující, jindy krásně vše pročistí. Její síla je úměrná tomu, jak moc ses vychýlila z rovnováhy.

Dříve jsem se takovýmto bouřkám snažila vyhnout za každou cenu. Nyní vnímám, jak může být taková bouře pročišťující. Avšak učím se zachytit signály více dopředu, aby místo bouřky s hlučnými hromy a blesky přišel spíše letní osvěžující deštík. 

To mě přivádí k myšlence, která ke mně doputovala opět přes Luci Ratajskou. Přichází mi zde téma komunikace, které je pro mnohé z nás ožehavé. Je nesmírně vyživující komunikovat naše potřeby ještě v období, kdy je venku slunce, pohoda a radost. Pokud s takovým požadavkem přijdeš v době, kdy už se schyluje k bouři, je zde velké riziko, že přes hlučnost hromů a záři blesků, nebudeš uslyšena, ani uviděna.

Jedním Tě však mohu uklidnit. Žádná bouře netrvá věčně. A i když slunce zrovna nevidíš, Ty víš, že za těmi mraky stále je a dříve nebo později se zase ukáže. 

Až se bude blížit další letní bouře, ať už doma nebo v přírodě,  nalaď se na její energie, využij k tomu všechny své smysly a dovol si prožít všechny své emoce

Představuji Ti bohyni Živu

K tomu, aby sis užila plnost a šťavnatost ve svém životě, Tě podpoří i bohyně Živa, která je symbolem mateřství, plodnosti, hojnosti a blahobytu. Je to zralá žena na vrcholu, která sklízí první plody své práce. Je archetypem matky, patronka těhotných, kojících a pečujících. 

Živa je dávajícím aspektem matky. Představuje vše, co nám život dává, co nás podporuje, co nás vyživuje. Její hlavní kvalitou je péče – o druhé, ale i o nás samotné. Témata, která s tím přináší, je úcta a respekt k těmto ženským kvalitám. 

Živa je duchovní silou, která proudí ve všem živém. Je tou, která dává životu smysl a nabádá Tě k tvoření. A je to ona, která přináší téma vděčnosti. Vděčnosti za vše, co máme.

Oslav tedy mateřský aspekt a jeho hodnu tím, že poděkuješ za život. 

Červenec doma

Zamysli se, jak bys doma lépe moha navodit pocit bezpečí a klidu. Nechť je Tvůj domov místem, kde můžeme v klidu a stínu odpočívat v parných letních dnech. Vytvoř koutek plný měkkosti a pohodlí, kde se budeš moci uchýlit, načerpat energii a oddávat se snění. Obklop se barvami v jasných tónech. Vnější divokost vyvaž jednoduchostí. 

Na co se můžeš sama sebe v červenci zeptat?

Jak se teď cítím? Jsem vyživená? 
Co se mi za posledního půl roku povedlo?
Umím péči dávat i sobě?
Co vyživuje mé tělo a mysl? 
Jak si představuji svůj šťavnatý život?

Tipů, jak se naladit na energii měsíce července, zazněla řada. Nechte na sebe tento článek v klidu působit. V Klubu Energie v životě kráčíme tématem po malých krůčcích.  Pokud vnímáš, že uvítáš inspiraci, srdečně Tě za námi zveme TUDY….

Klubu Energie v životě  téma „Vnímej kouzlo života všemi smysly“ propisujeme do našich životů ještě mimo jiné za podpory Tradiční čínské medicíny v podání Luci Turečkové, Slovanských run díky Radce Kerpanové, rostlinných bytostí díky Klárce Stachové, jógy s Jani Daňkovou a mandalkami kola roku od Dani Brožové. 

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, Cyklu Niterní radosti, ženských kruhů a konzultací. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především Zuzana Ráčková a její podání Kola roku a slovanských bohyní, dále  „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“.  

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře