Letos bez novoročních předsevzetí a s dárkem

  1. ledna možná začíná nový kalendář, ale zima nás rozhodně nezve k tomu, abychom naskočili na vlnu nových začátků a předsevzetí, kterými se kolikrát jen trestáme za pocit vlastní nedostatečnosti. Fitko, zdravá strava, konec prokrastinace… to jsou nejčastější předsevzetí, které si dáváme. Předsevzetí si dává 60% žen, a 80% vydrží max do února, a příští rok do toho jdou nanovo 🙂 I proto vznikl tento článek.

Mám pro Tebe dárek a tipy na zamyšlení, jestli je konec kalendáře i konec roku pro Tebe.

Když naladíme na rytmus země, kterého jsme součástí, tak nás zima nezve k akci venku, ale k našim kořenům. Je to proces, který započal už na podzim a teď jde ještě hlouběji. “Co si chci ponechat do dalšího cyklu/jara, co nechám vymrznout a proměním na jaře v hnojivo a výživu mých kořenů?”

Dle celostního pohledu tradiční čínské medicíny nás čeká období močového měchýře a ledvin. Tyto orgány jsou symbolem vztahů, včetně vztahu k sobě. Tyto orgány a meridiány s nimi spojené zajišťují vypouštění toho, co je v našem těle i životě nepotřebné mnohdy až toxické. Sytí je teplo, odpočinek, hřejivé vztahy a slaná chuť. Vyčerpává je přílišná aktivita i nelaskavost k sobě… Je to období, které souvisí s našimi vnitřními strachy.

A toto všechno můžeme proměnit, když budeme respektovat naši míru energie, která teď rozhodně není na svém TOPu. Zámerně máme méně energie na vnější aktivity, naše síla je soustředěná dovnitř na posílení mízy našich kořenů, která na jaře vyrazí do koruny.

Proto se raději než na novoroční předsevzetí laďme na to, jak se chceme cítit v příštím roce, přijměme pozvánku dovnitř, a rozplyňme se v tomto pocitu. Bez podmínek, jak má vzniknout, jaké by měly být okolnosti…zůstaňme jen s touto esencí. Často si svoje přání blokujeme právě podmínkami, na kterých “trváme” a pak se může stát, že propásneme i to, že už se “TO” děje, jen úplně jinak, než jsme si představovali. Vesmír plní naše přání, ale dodává je většinou v jiném balíčku než čekáme…

Pokud si tvoříte Jantru, dejte si na tvoření klidně celou zimu a nechte ten obraz postupně skládat. S přísunem nové jarní energie začne nabírat na konkrétnějších rozměrů. Pro inspiraci doporučuju Kačenku Juřicovou, která tvoří nádherně a vytvořila jantru i pro vás.

S myšlenkou naladění na svou vibraci štěstí vznikla tato vizualizace, kterou si můžeš stáhnout jako novoroční dárek.

Kéž je ten příští rok rokem zázraků, které ucítíme v našem nitru.

S láskou Lu

Lucka Ratajská
Zvu Tě k niterní radosti v každodennosti a to formou online programů, živých setkání a pobytů pro ženy i mámy a děti. Na vlnu radosti se můžeš naladit i Kartami Radosti, které letos vyšly v eko verzi. Tvá niterní radost může roztančit nejen Tvé tělo, ale celý Tvůj život... Znáš to tiché blaho, kdy cítíš, že vše je jak má být? To ťuká radost na Tvé srdce...
Komentáře