Rozhodni se pro růst

Milá, 

vítej v únoru, nejkratším měsíci v roce. 

Věříme, že i Ty vnímáš, jak se dny postupně prodlužují a začínáš cítit, jak uvnitř země pomalu klíčí nový život.  Vnímáš i v sobě proměnu toku energie?

Přichází pomalu změna, jen je potřeba ještě věci neuspěchat. Ještě buď rozvážná, kam a jak energii investuješ.

Naše chuť otevřít se životu narůstá, tak jak se rostlinka rozhodla zakořenit první klíček na svém místě v zemi a druhý  klíček opatrně, ale s odhodláním míří vzhůru. Probouzí se naše tvůrčí energie.

Probouzí se čas tvůrčí energie.

I u nás nastal ten správný čas pro rozhodnutí. Měsíc leden byl časem snění, plánování a představ, jak bychom si tento rok přály prožít. Řekneš své ano životu a probudíš své sny, aby se začaly zhmotňovat i navenek? Probudíš své sny k životu?

Tak jako to semínko, definuj a ukotvi svůj záměr pro tento rok.

Buď však k sobě laskavá, jemná, kráčej a směřuj své vize a sny v lehkosti. Důvěra v sebe, v život, je to, co nás může velmi silně podpořit v dalším kráčení. 

Cítíš tu víru přírody, že vše se děje tak, jak je potřeba? Cítíš její bezpodmínečnost a odhodlání opět rozproudit život? Nechej se inspirovat. Tak jak příroda, tak i my se pomalu obracíme z nitra ven. 

Nastav tvář hřejivému únorovému slunci, prohřej a prosvětli ty části či témata, která vyvstala v předchozích měsících, kdy Ti život více či méně vědomě zrcadlil oblasti, které Ti nevyhovují, nevyživují Tě. Projdi si znovu, jak ses v posledních měsících cítila, jak Ti bylo, jaká témata Ti drnkala na Tvou spokojenost v životě? Co Ti již neslouží a potřebuje být proměněno, tak aby Tvůj růst byl plynulý, odhodlaný a tím správným směrem. Tak aby z Tebe mohla vyrůst silná rostlina. 

Naskočila Ti nějaká rostlina, se kterou by ses ráda v tomto roce propojila?

Poděkuj za lekce v podobě „nezdarů“, propusť je a vytvoř tak prostor pro něco nového. Vždyť naši budoucnost netvoří minulost, ale právě přítomnost. V každém okamžiku si můžeš říct: 

„Stop. Jsem v bodě nula a začínám s čistým štítem a od začátku.“ 

Nenech se odradit nezdary z minulosti a obavami z budoucnosti.

Nastává nový cyklus. Bod 0. Nový začátek.

Projdi si své sny a vize. Nyní je čas, aby zakořenily na svém místě. Jaká semínka si vybíráš? Co zasadíš? O co budeš pečovat v příštím roce? 

Propoj se se svým tělem, srdcem, intuicí třeba v rámci malého rituálu. Co si Tě volá? Jaké téma si ponese tento rok? 

Aby nám tvořivá energie vesmíru pomohla, potřebuje, abychom si zvědomily svůj sen či záměr a daly Vesmíru/životu důvěru, že nás podpoří. Nepleť si to však s pasivitou, i Tvé přičinění bude potřeba 😊

Pokud Tě témata Kola roku lákají, v Klubu Energie v životě kráčíme společně a nezůstáváme pouze na povrchu, ale noříme se do zkoumání svého nitra… Více o Klubu najdeš TADY.

Nalaď se na bohyni Devanu

V tento okamžik je důležité ROZHODNUTÍ. Rozhodnutí pro růst, jít za svým snem. Podporou Ti může být i právě bohyně Devana. Nespoutaná, svobodomyslná a nezávislá amazonka, která kráčí za svými přesvědčeními. 

Hlavním tématem, které přináší, je autenticita a schopnost a odvaha ustát vlastní pravdu. Díky autenticitě a laskavé ochraně hranic dokážeme žít plně svůj život. Nechť je Devana naší ochránkyní při přepisování našeho vnitřní světa i do světa vnějšího.  Jaký první krok budeš manifestovat?

Bohyně Devana – nespoutaná, svobodomyslná a nezávislá amazonka, která kráčí za svými přesvědčeními.

Vytvoř si podporující prostřední doma

Vymeť všechna zákoutí nejen doma, ale i uvnitř sebe. Vánoční dekorace by měly již odpočívat ve svých krabicích a čekat na svou příležitost o příštích svátcích. 

Zvol novou výzdobu domova, která se ponese v lince klidu, přijetí, pomalého probouzení se k životu. Je to další signál pro proud života, že se připravuješ k novému cyklu. Podívej se ven z okna, nech se inspirovat přírodou. Hlavními barvami jsou bíla, jakožto symbol čistoty a nových začátků. Světlo do všedních dnů přinese zářivě žlutá, šedá tuto intenzitu krásně vyváží.

Vymeť všechna zákoutí nejen doma, ale i uvnitř sebe.

Najdi doma místečko, či si vytvoř malý oltářek, kde budeš mít i symbol svého snu, který Ti bude připomínat, kam kráčíš

Sepiš si, kam a proč míříš, bude to Tvá kotva, ke které se budeš moci vracet v době, kdy třeba začneš pochybovat, bude toho hodně nebo nebudeš mít tu správnou energii.

Imbolc & Hromnice

V únoru přichází keltský svátek světla Imbolc (1.2.) či slovanské Hromnice (2.2.), kdy bůh Perun symbolicky osvobozuje zem ze zimního spánku.

Na všechna tato témata si můžeš posvítit v rámci Svátku světla, kterým je Imbolc (1.2.) či Hromnic (2.2.). 

Jsou to svátky očištění, obnovy, probuzení a všeho nového.

Špína starého roku, temnota zimního období musí být smyta očistnou vodou a vymetena košťaty. Nastal nejvyšší čas zbavit se všeho nepotřebného, co Tě tíží, zahlcuje, stahuje a brání v růstu. Takovýto čerstvý vítr je potřeba jak v našich domovech, tak v nás samotných. Jen tak vznikne prostor pro nové, to co si přejeme, kam směřujeme.

Symbolem Hromnic je oheň, který představuje návrat slunečního světla. Zapal si bílou svíčku se záměrem toho, co chceš v tomto roce. Rostlinou Hromnic se sněženka. 

Rostlinná říše v únoru 

V tomto období se otevírá období sběru pupenů. 

Mezi prvními květy v přírodě lze spatřit květy vilínu – hamamelisu přezdívaného také čarodějnický oříšek. Hned za ním následuje divoký dřín. V této době, kdy vše ostatní ještě pospává, září jejich žluté květy do dálky jako svícny s příslibem brzkého příchodu jara.

Na co se můžeš sama sebe v rámci února zeptat? 

Vnímáš proměnu energie venku?

Víš, kam kráčíš?

Rozhodla ses pro to být tvůrkyní svého života? 

Věříš v sebe a v podporu života?

Kde v tvém životě proudí energie a kde by potřebovala podpořit?

Jaký první krok uděláš pro manifestaci své vnitřní pravdy do světa vnějšího?

Únorová výzvaUdělej si místo či oltář(ek) záměru, radosti, svého snu.

Toto je jen malá ochutnávkou toho, na co se právě ladíme v Klubu Energie v životě. Pokud si tě téma volá a ráda by ses nechala ještě více inspirovat, srdečně tě za námi zveme tudy.

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Velké díky patří Zuzi Ráčkové za její podání slovanských bohyní a energie kola roku. Klárka Stachová se podělila o kouzelná tajemství  rostlinných bytostí  v této části roku. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Bára Zumotová a její sluneční esence, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“. 

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře