Slunovratový rituál

Přijmi mé pozvání na společný Slunovratový rituál

každý den má potenciál být nejlepším v našem životě, přesto jsou některé dny v roce, které zvou k zastavení a Slunovrat je bezpochyby takovým dnem. 

Tento rok je Slunovrat vyjímečně 22.12. v 5:19 ráno, protože Země prostě není kulatá 🙂

Je to den, kdy je u nás nejméně slunce ve vnějším světě a my se obracíme na své vnitřní světlo. 
Čas před Slunovratem je často velmi silný na věci k řešení, poukazuje na nefunkční věci, vzorce a vztahy v našem životě a též poukazuje na naše stíny a věci k řešení uvnitř nás. 

Většinou se nám moc do této “komůrky” nakouknout nechce, ale ono to stojí za to, vynést všechny tyhle nepohodlné věci na světlo a pustit je, otevřít se novému co přichází a nechat plynout minulost. 

A to právě můžeme udělat u Slunovratového rituálu. 
Může mít mnoho podob a je jen na Tobě, jak to budeš cítit, že se chceš přidat. Můžeš rituál mít spolu s blízkými, můžeš je přizvat na část, nebo ho prožít sama…

  1. ČÁST jako ohlédnutí za uplynulým obdobím a zvědomění si všeho hezkého, co se mi dělo a děje, poděkování za to, že toto vše mohu přožívat. Můžeš donést dar přírodě a ozdobit třeba nějaký strom v lese jedlými ozdobami pro zvěř
  2. ČÁST – zastavení se a naladění se na to, co chceš v životě pustit, opustit, překročit, uzavřít… Toto vše si můžeš napsat na papír, nebo vmalovat do mandaly, vetknout při tvoření do něčeho, co půjde později spálit. Doporučuji si na tuto část dát prostor a opravdu se na sebe naladit.
  3. ČÁST je spálení Tvého seznamu v ohni a prosba/modlitba o podporu při procházení všemi procesy, a otevření se proudu své energie a radosti v životě. Do tohoto záměru vlož cokoliv tvého Tě pro sebe napadne.

U ohně si můžeš zatančit, zazpívat. můžeš se ztišit a pozorovat plameny…nech se vést tím na co budeš mít chuť.

Síla společného rituálu podpoří záměr každé z nás, tak si tuto příležitost nenech ujít. 

Kdy se můžeš připojit? 

Tento rok je Slunovrat až 22.12. ale celý víkend nám dává příležitost, využít slunovratovou sílu. Zvol si takovou chvíli, která pro tebe bude ta nej, jestli to bude sobota večer nebo neděle odpo není zásadní…důležité je Tvé zastavení…
Posílám nám všem fouknutí do těch našich vnitřních světýlek, abychom pocítily jejich záři i sílu, kterou nám do života dávají.
S láskou a vděčností 
Lu

Lucka Ratajská
Zvu Tě k niterní radosti v každodennosti a to formou online programů, živých setkání a pobytů pro ženy i mámy a děti. Na vlnu radosti se můžeš naladit i Kartami Radosti, které letos vyšly v eko verzi. Tvá niterní radost může roztančit nejen Tvé tělo, ale celý Tvůj život... Znáš to tiché blaho, kdy cítíš, že vše je jak má být? To ťuká radost na Tvé srdce...
Komentáře