Tanči životem

Milá,

přijmeš pozvánku naladit se na nacházející energii měsíce března? 

V lednu jsme mohly spolu snít. V únoru jsme Tě pozvaly k tomu, abys udělala rozhodnutí a řekla ANO novému cyklu a ukotvila svůj záměr pro tento rok.

Protančíš s námi cestu k jeho naplnění? Tanec k nám ženám prostě patří. Rozproudí se naše životní energie  i naše kreativita. Díky hudbě a pohybu můžeš zažít moc přítomného okamžiku a být tady a teď. A když si to dovolíš, splyneš s hudbou v jedno. 

Pusť si svou oblíbenou píseň a uvolni se do ní. Buď zhmotněním jejích vibrací. Pak se zastav a podívej se do svého těla, jak Ti v něm je. Cítíš to uvolnění, rozproudění energie?

Díky hudbě a pohybu můžeš zažít moc přítomného okamžiku a být tady a teď.

I příroda začíná venku tančit, roste a otevírá se světu. Využij i Ty této podpory pro svůj růst a pomalu podnikni první kroky pro naplnění svých snů či záměrů. 

Máš stanovený záměr pro tento rok? Víš, kam se chceš ubírat? Říkáš: “ANO, jdu do toho.“?

Jedním z únorových tipů bylo sepsání svých „PROČ“. Je to kotva, ke které je možné se vracet, když začneš pochybovat, nemáš energii, přestane se Ti dařit, ptáš se sama sebe, proč a kam vlastně směřuješ.

Březnové počasí přináší čerstvý vítr, který profoukne ještě těžká zákoutí. Přináší vůni jara, čerstvosti a chuti k životu. Věř tomu, že svět čeká i na Tvou akci.

Otevři se životu, radosti, kráse, lehkosti a hravosti.

Velkým darem je umění přijmout se takové, jaké jsme. Poděkovat, že jsme jedinečné a každá máme své tempo.

Na posledním pravidelném setkání v rámci Cyklu Niterní radosti sdílela jedna žena: “Přestávám se s dalšími ženami srovnávat, začínám se jimi inspirovat.” Vnímáš ten rozdíl?

Otevři se životu, radosti, kráse, lehkosti a hravosti.

Každá máme jiné podmínky, jiné životní zkušenosti, jiné poslání. I příroda se začíná probouzet svým tempem. Někde již vykukují první poslíčci jara, jinde je ještě sníh. Každá fáze je potřebná a nelze ji přeskočit, má svůj význam. Buď k sobě trpělivá a laskavá.

Hospodař s přívalem energie s rozvahou. Udělej si seznam toho, co Ti energii dodává, kde ji můžeš dočerpávat a co Tě sytí. Připrav si tímto shrnutím takovou powerbanku tipů, ke kterým se budeš moci  vracet, když budeš cítit, že potřebujete zazdrojovat.

Už k Tobě doputovalo: „Nezazdrojovaný rodič, nas*aný rodič.“?  (zdroj: Vlaďka Bardáková).

Netýká se to jen rodičů, ale vlastně všech. Když Tě něco nebo někdo bude zlobit, podívej se na to, zda jsou uspokojeny Tvé potřeby. Možná by pomohlo více spánku, laskavosti a trpělivosti k sobě samé, více pohybu, najíst se…

Respektuj svůj cyklus. Přijmi, že vše kolem Tebe, i my samotné jsme cyklické. Střídají se aktivní chvíle, kdy se poposuneš o krok blíž ke svému vysněnému cíli. Přirozeně však přichází i období, kdy je potřeba zpomalit, dočerpat sílu a podívat se na to, zda Tvé kroky v realitě jsou v souladu s tím, kam chceš kráčet.

Rozproudi energii doma

Cítíš, že potřebuješ za sebou nechat to, co už ti neslouží? Vnímáš, že doma by se hodil závan čerstvé energie?  Vpusť svěží energii do svého vnitřního i vnějšího světa. 

Zavěs si doma bílá pírka jako symbol a připomínku lehkosti, jemnosti a čistoty. Co se stane s pírkem venku? Když fouká jemný vítr, krásně a lehce si spolu hrají a tančí. Jakmile přijde vichr, pírko je bez šance.

Propoj se s touto symbolikou ve svých běžných dnech. Nech se unášet životem s radostí a tanči s ním. Jakmile je venku mela a Ty jsi jen ve vleku povinností, zkus se zastavit. Stačí malé chvilky. Nádech, výdech. Rozhlédni se kolem sebe… Co nejmenšího pro sebe teď hned můžeš udělat, aby se vichr mohl alespoň lehce utišit?

Vnímáš, že by se doma hodil závan čerstvé energie?

Březen je měsícem začátku jara, začátku viditelného nového či opětovného života. Je potřeba, aby bylo definitivně vše uzavřeno, nepotřebné odstraněno a vytvořen prostor pro nové. Očista těla, duše i prostoru je základem pro naplnění našich snů.

Vesna Tě popošťouchne a roztančí Tvou energii

Vnější podmínky nás mohou velmi ovlivnit. Avšak věř, růst se uskutečňuje z Tvých vlastních zdrojů. Buď tvůrkyní svého života a nenech se pasivně unášet proudem života. Ty si můžeš vybrat, na jakou píseň se dnes necháš životem pozvat.

Pozvi si na podporu i kvality bohyně Vesny. Ta je archetypem dívky, která si začíná být vědoma své krásy, je celistvá a otevírá se přijetí vlastní ženskosti. Je radostná a svým lehkým krokem a smíchem probouzí vše, co je kolem. Připomíná Ti, že i Ty můžeš, stejně jako příroda každé jaro, rozkvést do svého života a tančit s ním.

Ty si můžeš vybrat, na jakou píseň se dnes necháš životem pozvat.

Vesna přináší optimismus a příval nové energie. Připomíná, že nestačí snít, ale musí se i konat. Realizovat své sny ve hmotě. Ona je ta odvaha jít za Tvou vášní.

Tématem Vesny je i rovnováha. Vzpomínáš, jak jsem psala výše? Zvu Tě, abys šla do akce, ale zároveň i reflektovala a nabírat sílu.

Vesna symbolizuje první reálný krok, moment, kdy přestáváme snít a začínáme konat. Ona Tě svým optimismem a svou vírou podpoří, že vše zvládneš a popošťouchne Tě, kdykoliv stojíš na začátku a rozhoduješ se jít do akce. Pomůže Ti najít oheň, pro co hoříš. 

Jak se Ti líbí energie Vesny? Pozveš  ji více do svého života?

Jarní rovnodennost

Hlavní svátkem tohoto období je jarní rovnodennost (20.-21.3.) – svátek světla a tmy. Naši předkové vynášeli Moranu a pálili ji nebo pouštěli po vodě, jakožto symbol konce její nadvlády, že vláda tmy definitivně skončila a nastupuje jaro.

Symbolem jarních svátků je vajíčko, symbol nového života, vitality, mladé energie. Předkové dávali obětiny polím a sadům.

Kytkou jarní rovnodennosti je petrklíč, kterým Vesna otevírá nebe.

Na co se můžeš sama sebe v březnu zeptat?

Jaký mám vztah k tanci? Tančím ráda? Zařadím jej více do svých dnů?
Kam mě mé srdce vede?
Co mi již neslouží a nechávám za sebou?
Kde a jak dočerpávám svou energii? Kudy mi naopak odchází? 
Jak se daří semínku, které jsem symbolicky v únoru vybrala a zasela? Můžu ho nějak podpořit, aby se mu lépe dařilo?
Nezasela se i pomyslná semínka plevele? Pokud ano, udělám s ním něco než zapustí silnější kořeny?

Březnová výzva

Udělejte si důkladný jarní úklid. Pročisti a uvolni prostor, ve kterém se Ti bude lehce dýchat a tančit životem lehkým krokem.

Klidně začni malými krůčky. Ukliď věci na parapetu, provzdušni jednu poličku, udržuj uklizený jídelní stůl, vytřiď jeden šuplík v pracovním stole… Vytři podlahu a do vody přidej kapku oblíbeného EO, který Ti krásně provoní místnost. Uvidíš, jak Tě to pozve do dalších kroků.

Zkus se naladit na tyto 2 věty:
“Jdu uklidit ten nepořádek, strašně se mi nechce, ale je to potřeba.”
“Jdu zútulnit prostor, aby se mi tady bylo hezky.”

Vnímáš ten rozdíl? Za mě je důležité, s jakou energií k dané činnosti přistoupíme.

Jdeš s námi do březnové výzvy?

Tento článek je jen malou ochutnávkou toho, co právě prozkoumáváme v Klubu Energie v životě. Pokud si Tě téma volá a ráda by ses nechala ještě více inspirovat, srdečně Tě za námi zveme tudy.

Inspirací pří psaní tohoto článku byly pro mě ženy z týmu Energie v životě. Děkuji rovněž za každé sdílení v rámci Klubu Energie v životě, Cyklu Niterní radosti, ženských kruhů a konzultací. Klárka Stachová se podělila o kouzelná tajemství  rostlinných bytostí  v této části roku. Zároveň bych ráda zmínila i další zdroje inspirace, kterými byly především „Žena v proměnách roku“ od Aleny Naďové, “Jsem žena, jsem bohyně” od Lilie Khousnoutdinové, Bára Zumotová a její Sluneční esence, Šárka Křepelková a její projekt „Tvůrkyně života“. 

Zuzi Balcárková
Narodila jsem se ve znamení vah. Mým celoživotním tématem je tedy harmonie a rovnováha. Mám ráda, když vztahy, věci, chutě, barvy, jednoduše vše, ladí. Objevuji kouzlo toho, jak se postupně můj vnitřní svět propisuje do toho vnějšího a jsou postupně spolu více a více v souladu. V Klubu Energie v životě mnohdy sdílím svou cestu, kdy se malými krůčky otevírám sobě i světu kolem. Věřím, že tím mohu další ženy inspirovat k tomu, že proměny jsou možné. Dříve jsem to vše chtěla urvat hned naplno, tvrdila jsem, že intuici nemám a přála si ideálně návod na život. Až s Klubem a ženami v něm, jsem pochopila, že je potřeba být k sobě laskavější a trpělivější. Dívat se do svého nitra, začít u sebe a nečekat, až se změní okolnosti či lidé ve vnějším světě. Mou momentální součástí je radost ze znovu-objeveného kouzla ženských setkání a sdílení, miluji menší či větší rituály, učím se plynout s ženským cyklem a přírodou venku, napojila jsem se na sílu ceremoniálního kakaa, mou vášní posledních dnů je i kouzlo vlastního dechu. Cítím velkou vděčnost, že mohu spolutvořit prostor na pobytech pro Mámy a mini dcery. Moc ráda tě provedu tím, jak je možné tyto věci zařadit jemně a postupně do svého běžného života. Mimo projekt Energie v životě se věnuji i zkoumání nekonečných možností biorezonance a chvilky ticha si užívám při tvorbě šperků a dalších krásnověcí z minerálů a polodrahokamů.
Komentáře